Mateusz Borek
TOMASZ RADZIK/East News
Autor Wojciech Olszowy - 20 Grudnia 2020

Mateusz Borek przekazał informacje, na które czekają tysiące Polaków. Tomasz Adamek wróci do ringu, znamy jego rywala

Mateusz Borek ogłosił, że Tomasz Adamek znów założy rękawice. Bokser od dawna zapowiadał, że chce stoczyć ostatnią walkę i pożegnać się z kibicami. Teraz taka sytuacja jest coraz bliżej. Nazwisko rywala zaskakuje. Według nieoficjalnych informacji ma być nim Dariusz Michalczewski.

  • Tomasz Adamek chce stoczyć ostatnią walkę
  • Jego rywalem ma być emerytowany bokser, Dariusz Michalczewski
  • Pojedynek miałby się odbyć w czerwcu przyszłego roku
  • Adamek ostatni raz walczył w 2018 roku

Mateusz Borek, będący w bliskich relacjach z Tomaszem Adamkiem, podał informację, że "Góral" wróci w przyszłym roku na ring. Ma to być pożegnalna walka słynnego pięściarza.

Mateusz Borek informuje - Adamek kontra Michalczewski w czerwcu

Ta walka miałaby być polską odpowiedzią na niedawny pojedynek Mike'a Tysona z Royem Jonesem Jr'em. Był to dla nich powrót do ringu po wielu latach. O podobnej możliwości wypowiadał się nawet Andrzej Gołota. Adamek już od dłuższego czasu zapowiadał, że chce pożegnać się z kibicami. Jego plany pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa. Według Mateusza Borka, okazja do zakończenia kariery ma nadejść w przyszłym roku.

- Wejdźmy do ringu w połowie czerwca, zobaczymy, jak się będę czuł, nie ma co jeszcze mówić o nazwiskach rywali na kolejne walki. Badania porobione, pierwsza klasa, tylko wychodzić do ringu i się bić - oznajmił Adamek w rozmowie z TVP Sport.

Jego rywal również po latach wróciłby do ringu. Dariusz Michalczewski, podobnie jak Adamek, również myślał o ponownym stanięciu do walki. Miał on jednak konkretny warunek. Za swój udział musiały otrzymać 10 milionów euro. Takie wymagania mogą się okazać kluczowe przy organizacji pożegnalnego starcia "Górala".

Druzgocąca wiadomość dla kibiców. Dwaj uwielbiani skoczkowie nie wystąpią już w Turnieju Czterech Skoczni, zostali wycofaniDruzgocąca wiadomość dla kibiców. Dwaj uwielbiani skoczkowie nie wystąpią już w Turnieju Czterech Skoczni, zostali wycofaniCzytaj dalej

Na razie jednak wszelkie informacje są nieoficjalne. - Polsat próbuje namówić Adamka, by jeszcze do ringu wszedł. Z tego co słyszę, to z Darkiem Michalczewskim, 18 czerwca. Ma to być walka na zasadzie Tysona z Royem Jonesem Jr.. Nieoficjalnie tak się mówi w naszym środowisku - mówił Mateusz Borek podczas jednego z programów na Kanale Sportowym.

Adamek i Michalczewski to legendy polskiego boksu

Tomasz Adamek był jednym z ulubieńców polskich kibiców. W czasach swojej świetności, był jednym z najpopularniejszych sportowców w Polsce. Wielu z nich zarywało noce, żeby na żywo oglądać i dopingować Adamka.

"Góral" to niewątpliwie legenda polskiego boksu. Odnosił wielkie sukcesy na międzynarodowym ringu. Wygrał 53 walk z 59 stoczonych. 31 razy nokautował rywala. Zdobywał pasy mistrza świata w wadze juniorciężkiej federacji IBF i IBO oraz w wadze półciężkiej federacji WBC. Walka z Michalczewskim byłaby powrotem po ponad dwóch latach. 6 października 2018 przegrał w Chicago, w walce z Jarrellem Millerem.

Michalczewski również ma liczne osiągnięcia na koncie. Stoczył 50 walk, z których zwycięsko wychodził 48 razy. Aż 40 pojedynków zakończył nokautem. Zdobywał tytuł mistrza świata w wadze półciężkiej federacji IBF, WBO oraz WBA. "Tiger" swoją ostatnią walkę stoczył 26 lutego 2005 roku. Przegrał wówczas z Francuzem Fabricem Tiozzo. 1 czerwca ogłosił zakończenie kariery.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News