Mateusz Borek
YouTube Kanał Sportowy
Autor Piotr Mika - 22 Sierpnia 2020

Mateusz Borek skomentował zmiany w Lidze Mistrzów. Komentator był wyjątkowo bezwzględny

Mateusz Borek jest jednym z najpopularniejszych polskich komentatorów oraz dziennikarzy sportowych. W programie "Misja Futbol" na Kanale Sportowym Borek odniósł się do zmian, jakie zostały wprowadzone w tym sezonie Ligi Mistrzów i ocenił pomysł niektórych kibiców, którzy chcieliby, aby tak samo było w kolejnych sezonach.

Mateusz Borek postanowił odnieść się do coraz częściej pojawiających się głosów, że zmiany jakie zobaczyliśmy w fazie pucharowej Ligi Mistrzów w sezonie 2019/2020 powinny zostać wprowadzone również w kolejnych rozgrywkach. Znany dziennikarz wcale nie jest do tego pomysłu nastawiony pozytywnie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Nowy zakaz dla części turystów. Dotyczy tysięcy ludzi
Kamil Stoch kompletnie zdeklasował konkurencję podczas pierwszego tegorocznego konkursu. Pękamy z dumy, wielkie brawaKamil Stoch kompletnie zdeklasował konkurencję podczas pierwszego tegorocznego konkursu. Pękamy z dumy, wielkie brawaCzytaj dalej

Mateusz Borek w mocnych słowach o zmianach w LM

Przypomnijmy, że z powodu pandemii koronawirusa wszystkie rozgrywki piłkarskie zostały wstrzymane. Najdłużej na powrót czekały europejskie puchary, czyli Liga Mistrzów oraz Liga Europy. Aby zmieścić wszystkie mecze w napiętym terminarzu i ograniczyć ryzyko zarażenia koronawirusem zdecydowano się na zrezygnowanie z meczów rewanżowych w od fazy ćwierćfinałowej, zaś wszystkie spotkania zostały zorganizowane w formie turnieju finałowego.

Liga Europy została dokończona na boiskach w Niemczech, natomiast Liga Mistrzów w portugalskiej Lizbonie. Wielu fanom taki format rozgrywek bardzo się spodobał, przede wszystkim wskazując na niezwykle emocjonujące mecze, które rozstrzygają o awansie tu i teraz, bez spotkania rewanżowego. To jednak nie przypadło do gustu popularnemu polskiemu dziennikarzowi. Mateusz Borek w programie "Misja Futbol" stwierdził, że pozostanie przy takich rozwiązaniach nie będzie atrakcyjne, a tym bardziej opłacalne.

- Jestem wychowany na niesamowitej dramaturgii meczów rewanżowych, na bramkach, które liczą się podwójnie. Nie możemy mówić, że idea grania bez rewanżów jest zdecydowanie lepsza. Tak się ułożyło, że oglądamy fajne spotkania, bo byliśmy bardzo sceptyczni i niepewni dyspozycji najlepszych drużyn - uważa Mateusz Borek.

Gigantyczna wpadka TVP podczas finału Ligi Europy. Kibice byli wściekli, tysiące rozczarowanych osóbGigantyczna wpadka TVP podczas finału Ligi Europy. Kibice byli wściekli, tysiące rozczarowanych osóbCzytaj dalej

"Rewanże to wielki biznes"

Atrakcyjność jednego lub drugiego rozwiązania może być sprawą subiektywną, jednak jest coś, z czym trudno dyskutować. - Rewanże to wielka historia, a po drugie wielki biznes. Pamiętajmy, że to kasa dla telewizji i klubów, pieniądze wynikające ze sprzedaży biletów, pamiątek... Tych wieczorów z Ligą Mistrzów czy Ligą Europy byłoby zdecydowanie mniej. Kto się na to zgodzi? - pyta retorycznie Mateusz Borek.

Trudno spierać się z tym argumentem. Jeśli UEFA chciałaby zrezygnować z rewanżowych spotkań choćby samej Ligi Mistrzów i tylko od fazy 1/4 finału, to traci z terminarza 6 spotkań. Te mecze przyciągają tysiące kibiców na trybuny i miliony przed telewizory, więc trudno oczekiwać, że europejska federacja będzie chciała z tego zrezygnować.

Na pewno poprą ją też kluby, dla których również oznaczałoby to ograniczenie wpływów. Możemy więc być praktycznie pewni, że w momencie gdy pandemia się skończy, to wrócimy do starego formatu Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy, mimo że dla części kibiców system turnieju finałowego był niezwykle atrakcyjny.

Źródło: Kanał Sportowy

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już pewne, Sejm zatwierdził ustawę. Kierowcy będą zachwyceni
  2. Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientów
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News