Mateusz Borek Polsat
WP
Autor Mateusz Dziubiński - 25 Lutego 2020

Mateusz Borek opuści Polsat? Dziennikarz nawiązał współpracę z inną firmą

Polsat może stracić kolejnego komentatora. Nie milkną spekulacje na temat przyszłości zawodowej Mateusza Borka. Popularny komentator może opuścić Polsat dla którego pracuje od wielu lat. Teraz pytania się nasilają gdyż dziennikarz z początkiem marca rozpocznie nową współpracę.

Od kilku tygodni jednym z głośniej dyskutowanych tematów w środowisku mediów sportowych jest dalsza przyszłość Mateusza Borka. Dalszą współpracę szanowanego dziennikarza z dotychczasowym pracodawcą, a więc Telewizją Polsat, poddają pod wątpliwość ostatnie ruchy kadrowe wewnątrz redakcji sportowej stacji.

Polsat zajął zdecydowane stanowisko

Współpracę z telewizją zakończyli w ostatnim czasie dwaj znani eksperci, Tomasz Smokowski oraz Roman Kołtoń. Szef pionu sportowego stacji nie chce by jego pracownicy koncentrowali swoją uwagę na innych projektach, jak autorskie kanały w serwisie Youtube. Różnice poglądowe były nie do przeskoczenia, dlatego obaj panowie zdecydowali się odejść ze stacji nie zostawiając za sobą, żadnych negatywnych emocji. Strony rozstały się w polubowny sposób. Taki obrót wydarzeń, skłonił obserwatorów i kibiców do zastanowienia nad przyszłością redaktora Borka, chyba najpopularniejszego obecnie dziennikarza sportowego w Polsce. Borek również zaangażował się w nowy projekt i wraz ze wspomnianym Tomaszem Smokowski, a także Michałem Polem i Krzysztofem Stanowskim otwierają wkrótce “Kanał Sportowy” na platformie Youtube.

Co dalej z Mateuszem Borkiem?

Sam zainteresowany póki co nie zabrał głosu w sprawie ewentualnych zmian w swoim życiu zawodowym, ale kroki jakie właśnie poczynił, mogą sugerować, że ma już dla siebie alternatywę, gdyby dotychczasowy pracodawca zbytnio chciał narzucić mu decyzję. W ostatnich godzinach ogłoszono, iż Borek nawiąże od marca współpracę z “Onet Sport”l i “Przeglądem Sportowym”.

- "Przegląd Sportowy" jest obecny w moim życiu od ponad 20 lat. Mamy krótkie przerwy, ale do siebie wracamy. "Przegląd Sportowy" to dla mnie historia, tradycja, pasja do sportu i odpowiedzialność za słowo. Z Onetem pracujemy od dłuższego czasu. "Misja Futbol", którą tworzyliśmy, błyskawicznie zyskała sympatię widzów i była stałym elementem ich poniedziałku - skomentował na świeżo Borek.

- Teraz czas na wykorzystanie supernowoczesnych technologii i błyskawiczne reakcje na codzienne wydarzenia w świecie piłki nożnej, boksu i MMA. Cieszę się, że Onet i "Przegląd Sportowy" będą także moimi partnerami przy galach boksu, organizowanych przez MB Promotions - zakończył Pan Mateusz.

Wygląda zatem na to, że już wkrótce wyjaśni się, co dalej z Mateuszem Borkiem w Polsacie.

fot. YouTube - WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News