Mateusz Klich Liverpool Leeds gol
SHAUN BOTTERILL/AFP/East News
Autor Piotr Bernaciak - 12 Września 2020

Mateusz Klich z fantastycznym debiutem w Premier League. Polak strzelił gola mistrzom Anglii

Mateusz Klich został bohaterem swojego zespołu w trakcie dzisiejszego meczu z Liverpoolem. Pawie wróciły dziś do Premier League po wieloletniej przerwie i stworzyły niezapomniane widowisko. Jego główną postacią był właśnie pomocnik reprezentacji Polski.

Mateusz Klich w poprzednim sezonie w barwach Leeds United w Championship był jednym z najważniejszych piłkarzy drużyny prowadzonej przez Marcelo Bielsę. Polak jest ulubieńcem kibiców dzięki swojemu ogromnemu zaangażowaniu w grę w środku pola, na zapleczu angielskiej ekstraklasy spotykał się on z wieloma pochwałami i wielu mówiło, że poradziłby sobie w Premier League.

Dziś przyszedł czas na debiut naszego reprezentanta w lidze angielskiej. Leeds United w pierwszej kolejce zmagań w Premier League zmierzyło się z Liverpoolem, a kibice już od pierwszych minut mogli cieszyć się z niesamowitego spektaklu. Co ważne, jego główną postacią był właśnie Mateusz Klich, który wpisał się na listę strzelców.

1. Znęcał się nad nią ojciec, mieszka w kontenerze bez wody. Kibice pomogli polskiej lekkoatletce
  2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
Z ostatniej chwili. Znamy kadrę reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Sensacja, nie ma Kamila StochaZ ostatniej chwili. Znamy kadrę reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Sensacja, nie ma Kamila StochaCzytaj dalej

Mateusz Klich bohaterem meczu Premier League

Już od pierwszych minut Mateusz Klich pokazywał, że Premier League nie jest dla niego zbyt wysoką poprzeczką. Polak był bardzo pewną częścią środka pola Leeds United, nie notował głupich strat i nie wystraszył się gry na boisku mistrzów Anglii. Reprezentant Polski udowodnił, że nie należy go skreślać, swój znakomity występ okraszając bramką wyrównującą wynik spotkania.

W 66. minucie gry Mateusz Klich podał piłkę na prawe skrzydło do Heldera Costy, a ten obsłużył go doskonałym odegraniem w pole karne. Polak świetnie zmylił defensorów i trafił do siatki Liverpoolu, wyrównując stan spotkania. Bramka zdecydowanie należała się Klichowi, który dziś był zdecydowanie jednym z najlepszych zawodników na boisku. Według portalu whoscored.com na lepszą ocenę zasłużył jedynie Mohamed Salah - strzelec trzech goli dla The Reds.

Na jaw wyszły zarobki Roberta Lewandowskiego. Kwota po prostu nie mieści się w głowie, kosmiczne pieniądzeNa jaw wyszły zarobki Roberta Lewandowskiego. Kwota po prostu nie mieści się w głowie, kosmiczne pieniądzeCzytaj dalej

Mateusz Klich oczarował fanów angielskiego futbolu

Mateusz Klich opuścił boisko na kilka minut przed końcem meczu, a w końcówce Leeds straciło gola na 3:4. Mimo wszystko Pawie doczekały się wielu pochwał za swoją grę na terenie mistrza kraju.

6. ZUS przygotował prezent dla emerytów, chociaż wielu o nim nie pamięta. Możesz zyskać dużo więcej pieniędzy