Mateusz Morawiecki
facebook.com/przeglądsportowy
Autor Mateusz Wysokiński - 29 Maja 2020

Pilne. Mateusz Morawiecki podał datę powrotu kibiców na stadiony Ekstraklasy

Mateusz Morawiecki wziął dzisiaj udział w konferencji prasowej ze Zbigniewem Bońkiem. Premier polskiego rządu odniósł się do kwestii powrotu kibiców na stadiony Ekstraklasy. Szef polskiego rządu powiedział, jak będzie przebiegać powrót fanów na trybuny i kiedy on nastąpi. Z ust premiera padła jasna deklaracja i oficjalna data powrotu.

Mateusz Morawiecki w tym tygodniu odwołał wiele zakazów i obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa. Premier polskiego rządu uchylił chociażby nakaz noszenia maseczek, jak też przywrócił działanie basenów i siłowni. Prezes PZPN, Zbigniew Boniek wyczuł w tym szansę powrotu kibiców na boiska Ekstraklasy. Zarządzający PZPN, jak też premier spotkali się dzisiaj z dziennikarzami i przekazali informację, kiedy Polacy będą mogli znowu pojawić się na stadionach.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambol
Anna Lewandowska zdradziła swój kulinarny sekret. W przepisie na jej ogórkową zakocha się każda PolkaAnna Lewandowska zdradziła swój kulinarny sekret. W przepisie na jej ogórkową zakocha się każda PolkaCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki ucieszył kibiców. Podał datę powrotu fanów na trybuny stadionów Ekstraklasy

Z racji tego, że mecz piłkarski jest imprezą masową, a najnowsze przepisy zakładają ograniczoną liczbę uczestniczących w wydarzeniach, Mateusz Morawiecki ogłosił w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej, że powrót fanów na stadiony Ekstraklasy nastąpi dopiero 19 czerwca. Spotkania będą się też odbywać z ograniczoną ilością fanów, w liczbie 25% zajmowanych miejsc na stadionach.

Decyzja Morawieckiego jest kompromisem ze Zbigniewem Bońkiem. Były prezes PZPN zakładał, że już od następnej kolejki ligowej kibice będą mogli pojawić się na stadionach. Dzisiejsza konferencja z Mateuszem Morawieckim rozwiała jednak wszelkie wątpliwości.

Michal Doleżal przekazał ważne informacje dla polskich kibiców. Zdradził, jak wyglądają treningi skoczków narciarskichMichal Doleżal przekazał ważne informacje dla polskich kibiców. Zdradził, jak wyglądają treningi skoczków narciarskichCzytaj dalej

Zbigniew Boniek chciał szybszego powrotu kibiców

Prezes PZPN, oprócz wystąpienia na konferencji prasowej z Mateuszem Morawieckim, był dzisiejszego ranka gościem radia RMF-FM. Tam też wyrażał nadzieje, że kibice na stadiony wrócą już w następnym tygodniu.

- Dzisiaj mogą być wiadomości, które spowodują, że kibice od następnej kolejki, pewnie w jakiejś małej liczbie, będą mogli w meczu uczestniczyć (...) Kibice mają wpływ na spektakl, na oprawę, na wiele innych rzeczy. Nie mają wpływu na to, kto lepiej piłkę kopie, kto lepiej gra, kto lepiej strzela bramki - tłumaczył prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej na antenie radia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Są oficjalne wytyczne na wakacje. Trudno sobie wyobrazić, ogromne rozczarowanie
  2. Od jutra duże zmiany w sklepach. Jak zmienią się godziny otwarcia sklepów - Biedronki i Lidla?
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Marki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeś

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News