Matthijs de Ligt
Autor Piotr Bernaciak - 15 Czerwca 2019

Matthijs de Ligt nie trafi do FC Barcelony. Katalończycy rozczarowani

Matthijs de Ligt nie trafi do FC Barcelony. Katalończycy są rozczarowani postawą obrońcy Ajaxu Amsterdam i reprezentacji Holandii, który według nich "przedkłada projekt sportowy nad finansami".

Matthijs de Ligt miał dołączyć do FC Barcelony wraz ze swoim kolegą z Ajaxu Amsterdam Frenkiem de Jongiem. Wszystko wskazuje jednak na to, że do transferu nie dojdzie. Katalończycy nie są bowiem w stanie spełnić wymagań finansowych 19-latka.

Matthijs de Ligt to rewelacja ubiegłego sezonu. Wraz z Ajaxem Amsterdam dotarł aż do półfinału Ligi Mistrzów i był kluczową postacią w reprezentacji Holandii. Kapitan jest rozchwytywany przez europejskie kluby i ma na stole naprawdę dobre oferty. Sytuację wykorzystuje jego agent Mino Raiola, który wyczuł znakomity moment i chce zarobić jak najwięcej na całej operacji.

FC Barcelona była przekonana, że uda jej się ściągnąć do swojego zespołu holenderskiego defensora, aczkolwiek sama obietnica projektu sportowego nie wystarczyła. Po pierwsze Matthijs de Ligt miał wątpliwości co do swojej pozycji w pierwszej jedenastce Blaugrany, a po drugie inne europejskie kluby skusiły go znacznie wyższymi zarobkami.

Zarówno Juventus Turyn, jak i PSG, czyli faworyt w walce o de Ligta, są w stanie zagwarantować mu pierwszy skład oraz znacznie wyższe wynagrodzenie. Juventus oferuje aż 10 milionów euro rocznie, a Paris Saint-Germain - 12 milionów. To dwukrotnie wyższa oferta niż ta, którą przedstawiła Holendrowi FC Barcelona. Duma Katalonii nie zamierza podwyższać swojej oferty i rezygnuje z transferu.

Następny artykuł