Mercedes
facebook.com/MercedesAMGF1/?tn-str=k*F
Autor Aleksy Kiełbasa - 29 Czerwca 2020

Mercedes gra va banque. Co na to fani?

Mercedes podjął zaskakującą decyzję. Niemiecki team F1 postanowił na niespełna tydzień przed pierwszym startem zmienić malowanie. W tym sezonie nie będziemy mogli oglądać „srebrnych strzał”. Wszystko jest związane z chęcią wyrażenia sprzeciwu przeciwko rasizmowi przez zespół mistrzów świata.

Sezon Formuły 1 miał rozpocząć się 15 marca wyścigiem w Australii. Niestety tegoroczną kampanię, do góry nogami wywrócił koronawirus. Teraz kierowcy zainaugurują zmagania startem na torze Red Bull Ring w Austrii. Pierwszy wyścig tego sezonu odbędzie się 5 lipca. Oczywiście głównym faworytem jest ponownie Mercedes, który zaskoczył swoich fanów niespodziewaną decyzją tuż przed pierwszym weekendem z F1.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Żałoba u sąsiadów Polski. 40-letni gwiazdor nie żyje, przegrał z ciężką chorobą
  2. Nareszcie, przełomowa decyzja naszych sąsiadów. Wielu Polaków czekało od dawna

Mercedes w nowych barwach

Jak poinformował zespół na swoim twitterowym koncie, bolidy W11 Mercedesa nie będą w tym sezonie srebrne. Team podjął decyzję, że chce wyrazić sprzeciw wobec dyskryminacji i włączyć się do walki o poszanowanie różnorodności. W związku z tym, oba pojazdy najlepszego zespołu F1, będą w tym sezonie pomalowane na czarno.

Z pewnością mogła mieć na to wpływ bardzo aktywna postawa Lewisa Hamiltona, który poza tym, że jest jedynym czarnoskórym kierowcą w stawce, to prężnie wspiera wszelkie akcje związane z walką z rasizmem, jak chociaż Black Lives Matters. Mistrz świata utworzył ponadto komisję swojego imienia, która ma działać na rzecz wyrównania dostępu do wyższej edukacji w sektorze inżynieryjnym.

Adam Małysz choruje na COVID-19. Legenda skoków potrzebuje pomocy najbliższychAdam Małysz choruje na COVID-19. Legenda skoków potrzebuje pomocy najbliższychCzytaj dalej

Mercedes zmieni strukturę zatrudnienia

- Wierzymy w Mercedesie, że nie ma miejsca na rasizm i dyskryminację w naszym społeczeństwie, sporcie oraz zespole – powiedział szef ekipy Toto Wolff.

Zespół zapowiedział również zamiar zwiększenia różnorodności w swoich strukturach, gdzie pracuje obecnie 12% kobiet oraz jedynie 3% przedstawicieli mniejszości etnicznych.

- Nie będziemy ukrywać naszej słabości w tym zakresie i tego, że musimy zrobić krok naprzód. Zamierzamy znaleźć oraz zachęcić do współpracy najlepsze talenty z możliwie najbardziej zróżnicowanych środowisk, a także stworzyć dla nich prawdziwą ścieżkę rozwoju i dotarcia do naszego sportu, tak aby zbudować silniejszy oraz bardziej zróżnicowany zespół – dodał Niemiec.

Źródło: światwyscigow.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnienia
  2. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki
  3. Anna Lewandowska pokazała swój samochód. To wart fortunę postrach szos (FOTO)
  4. Fatalne wieści ws. Jakuba Błaszczykowskiego. Znamy wstępną diagnozę
  5. Potworny nokaut na gali UFC. Okładał rywala, gdy ten był już nieprzytomny (WIDEO)
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News