Olaf Nowak
facebook.com/KGHMZaglebieLubin/?tn-str=k*F
Autor Aleksy Kiełbasa - 30 Czerwca 2020

Miał być wzmocnieniem drużyny. Teraz rozwiązał kontrakt

Wychowanek Garbarni Kraków rozwiązał kontrakt z Zagłębiem Lubin. Napastnik, który grał również w drużynach młodzieżowych Miedziowych, nie spełnił pokładanych w nim nadziei. W pierwszym zespole ekipy z Dolnego Śląska wystąpił zaledwie 3 razy.

Olaf Nowak jest wychowankiem Garbarni Kraków, a do Miedziowych trafił już w 2014 roku. Początkowo występował w drużynach młodzieżowych, a potem wielokrotnie udawał się na wypożyczenia. W PKO Ekstraklasie 22-letni napastnik zadebiutował dopiero przed rokiem, w trakcie swojego półrocznego wypożyczenia do Zagłębia Sosnowiec.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Żałoba u sąsiadów Polski. 40-letni gwiazdor nie żyje, przegrał z ciężką chorobą
  2. Nareszcie, przełomowa decyzja naszych sąsiadów. Wielu Polaków czekało od dawna

To był jak na razie najlepszy czas tego Nowaka. Wiosną 2019 roku w drużynie w barwach Chłopców znad Brynicy rozegrał 14 meczów i zdobył w nich 4 gole. Nie pomogło to jednak sosnowiczanom w utrzymaniu. Latem Nowak przeniósł się do Wisły Płock. Jesienią w zespole Nafciarzy na boisku pojawił się w dziesięciu spotkaniach, ale ani razu nie potrafił pokonać bramkarza rywali. Zimą wrócił do Lubina.

Tajemnicza śmierć gwiazdy sportu. Był bohaterem swojego kraju, kibice go kochaliTajemnicza śmierć gwiazdy sportu. Był bohaterem swojego kraju, kibice go kochaliCzytaj dalej

Rozwiązany kontrakt

Olaf Nowak odszedł z Zagłębia Lubin. W poniedziałek działacze Miedziowych poinformowali, że umowa z piłkarzem została rozwiązana za porozumieniem stron. Napastnik nie spełnił pokładanych w nim nadziei. 22- latek dostał 3 szanse w pierwszym zespole, ale uzbierał raptem 24 minuty (2 mecze w lidze i jeden w krajowym pucharze)… Teraz jest wolnym zawodnikiem i może szukać nowego pracodawcy. W związku z jego niezbyt imponującymi liczbami, może mu dosyć trudno znaleźć zatrudnienie w którymś z klubów PKO Ekstraklasy.

To kolejne ogłoszone odejście z Zagłębia w ostatnich dniach. Klub ogłosił także, iż z ekipą Miedzowych po sezonie może pożegna się również jeden z liderów drużyny Damian Bohar, który oznajmij, że nie przedłuży kontraktu, który obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku, mimo nowej oferty przedstawionej przez włodarzy ekipy z Dolnego Śląska. Ponadto Lubin opuścił Matyas Tajti.

Źródło: WP Sportowe Fakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnienia
  2. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki
  3. Anna Lewandowska pokazała swój samochód. To wart fortunę postrach szos (FOTO)
  4. Fatalne wieści ws. Jakuba Błaszczykowskiego. Znamy wstępną diagnozę
  5. Potworny nokaut na gali UFC. Okładał rywala, gdy ten był już nieprzytomny (WIDEO)
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News