Michael Schumacher
YASUYOSHI CHIBAAFPEast News
Autor Mateusz Dziubiński - 8 Czerwca 2020

Michael Schumacher podda się ryzykownej operacji. Stawia wszystko na jedną kartę

Michael Schumacher od siedmiu lat znajduje się w bardzo ciężkim stanie, po urazie mózgu, jakiego doznał w trakcie wypadku na nartach. Legendarny kierowca Formuły 1 ma przejść wkrótce niezwykle skomplikowaną operację z użyciem komórek macierzystych, która może poprawić jego stan. Lekarz, który ma przeprowadzić zabieg, opowiedział o możliwych efektach.

Michael Schumacher w 2013 roku doznał niezwykle poważnego urazu głowy podczas jazdy na nartach. Od tego czasu były mistrz świata Formuły 1 jest przykuty do łóżka. Lekarze planują przeprowadzić na nim pionierską operację, która być może poprawi stan jego zdrowia.

Apoloniusz Tajner rozbrajająco szczerze o polskiej kadrze. Apoloniusz Tajner rozbrajająco szczerze o polskiej kadrze. "Michal Doleżal nie podejmuje decyzji sam"Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tyson wygrał turniej walk na gołe pięści. Jego przeciwnicy padali jak muchy
  2. Nowe informacje o zniesieniu zakazu. Termin lada dzień, Polacy będą zachwyceni


Michael Schumacher przejdzie skomplikowaną operację

Najbliższa rodzina siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 bardzo dba o jego prywatność i spokój. Dlatego też uzyskujemy bardzo małą dawkę informacji na temat stanu zdrowia legendy. Niedawno jednak pojawiła się informacja, że Michael Schumacher przejdzie skomplikowaną operację z wykorzystaniem komórek macierzystych, która być może poprawi jego stan. Teraz dowiedzieliśmy się więcej na temat planowanego zabiegu.

- Jesteśmy w stanie zregenerować cały układ nerwowy Michaela. Głównym zadaniem będzie pobranie naczyń krwionośnych z jego serca i przeszczepienie ich do mózgu. Nie będę ukrywał faktu, że jest to wielce ryzykowna operacja, a o szansach na jej powodzenie jest bardzo ciężko mówić - powiedział profesor Philippe Menasch, specjalista, który przeprowadzi ryzykowną operację systemu nerwowego.

Znany gwiazdor zastrzelony przed własnym domem. Właśnie wychodził na randkęZnany gwiazdor zastrzelony przed własnym domem. Właśnie wychodził na randkęCzytaj dalej

Eksperci twierdzą, że legendarny kierowca, nigdy już nie odzyska pełnej sprawności

Inni specjaliści, którzy również wypowiedzieli się na temat planowanego zabiegu, ostrzegają przed pochopnym optymizmem. Włoski neurochirurg Nicola Acciari uważa, że operacja, nawet jeśli poprawi stan zdrowia Schumachera, już nigdy nie odzyska on pełnej sprawności.

- Michael cierpi na atrofię mięśni, osteoporozę i szereg zmian organicznych. W teorii możliwe jest, że wstanie na nogi, ale nigdy nie wróci do pełni swego życia. Ma nieodwracalne zmiany w strukturach mięśni i szkieletu. Schumacher doznał ciężkiego urazu mózgu. Jego skutków nie da się odwrócić. W tej chwili jest zupełnie inną osobą niż tak, którą pamiętają ludzie - powiedział Włoch w rozmowie z "Contro Copertina".

Źródło: sport.interia.pl, "Contro Copertina"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawo jazdy możesz stracić łatwo, jak nigdy. Przygotuj się, surowsze przepisy wchodzą już niebawem
  2. Wiceminister Cyfryzacji zabrała głos w sprawie ataków na maszty 5G. "Działania, które godzą w bezpieczeństwo państwa"
  3. Jedna z największych gwiazd sportu kończy karierę. Tej decyzji nie spodziewał się nikt
  4. Znany polski piłkarz zawalczy w MMA. Na boisku demolował rywali, jak będzie w klatce?
  5. Niedawno wywinął się śmierci, tym razem się nie udało. Nie żyje znany w Polsce gwiazdor
  6. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

DOMOWY CHLEB Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ. W ŚRODKU MIĘKKI JAK AKSAMIT [PRZEPIS]

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News