Michał Cieslak walka
YouTube - Sport.pl
Autor Piotr Bernaciak - 3 Lutego 2020

Ogromne problemy przedstawicieli Michała Cieślaka w Afryce. Musieli uciekać na motorach

Michał Cieślak walczył w DR Kongo z Ilungą Makabu i choć przegrał pojedynek, to jego promotorzy mieli ogromne problemy. Z pewnością zapamiętają ten wyjazd na bardzo długo w związku z licznymi przygodami.

Michał Cieślak mógł liczyć na zdobycie pasa WBC wagi junior ciężkiej w starciu z Ilungą Makabu w DR Kongo, jednak nie udało mu się wygrać pojedynku. Wobec kilku kontrowersyjnych decyzji to właśnie jego rywal sięgnął po zwycięstwo, lecz Polak obiecał kibicom, że zrobi wszystko, by doprowadzić do rewanżu w Radomiu już w najbliższym czasie, by pokazać swoją siłę.

Dowiadujemy się coraz więcej o niesamowitych kulisach walki. Okazuje się, że wiele było niejasności i nie wiedzieliśmy nawet, czy walka się w ogóle odbędzie. Nie było to oczywiste wobec zachowań przedstawicieli Makabu. Promotorzy polskiego zawodnika przeżyli niesamowite przygody, których z pewnością bardzo długo nie zapomną. Nie można się im dziwić.

Gwiazdor Barcelony znów kontuzjowany. Może nie zagrać przez dłuższy czasGwiazdor Barcelony znów kontuzjowany. Może nie zagrać przez dłuższy czasCzytaj dalej

Michał Cieslak przegrał z Makabu

Polacy reprezentujący Cieślaka, a więc Andrzej Wasilewski i Tomasz Babiloński, mieli ogromne problemy z kwestiami finansowymi. Jak sami podtrzymują, relacje z ich kongijskimi odpowiednikami nie należały do łatwych, a panowie cały czas mogli czuć niebezpieczeństwo, że zostaną zwyczajnie obrabowani z całej kwoty za walkę, która z pewnością nie należała do niskich.

Z samego DR Kongo uciekali... na motorach. Jechali nocą, po drogach o nieutwardzonej nawierzchni, stąd mogli czuć kolejne ryzyko. Ostatecznie panom udało się dotrzeć do Polski, ale część swojej przygody relacjonowali na Twitterze. Kibice byli zaskoczeni, jednak niektórzy nie czuli wielkiego zdziwienia. Część fanów przekonywała, że to standard w tej części świata.

Michał Cieślak liczy na rewanż

Michał Cieślak informował, że bardzo zależy mu na rewanżowym starciu z Makabu, które miałoby odbyć się już przed polską publicznością. Pojedynek najprawdopodobniej miałby miejsce w Radomiu, gdzie często dochodzi do głośnych walk bokserskich.

fot. YouTube - Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Neymar dostał najgłupszą kartkę w historii futbolu. Powód całkowicie niezrozumiały
  2. Niesamowity wyczyn Cristiano Ronaldo. Powtórzył legendarne osiągnięcie, co za zawodnik
  3. Puchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysoko
  4. Nowy rekord Polski w skokach narciarskich. Niesamowity skok, ręce składają się do oklasków
  5. Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na turniej w Willingen. Spora niespodzianka
  6. Ogromne pieniądze dla Dawida Kubackiego. Dobra forma pozwoliła zarobić mu fortunę, przecieramy oczy ze zdumienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News