Michał Cieślak
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 6 Grudnia 2020

Kapitalny nokaut Michała Cieślaka. Polak przed szansą walki o pas mistrza świata (WIDEO)

Michał Cieślak w efektownym stylu pokonał Gambijczyka Taylora Mabikę w głównym pojedynku gali "Polsat Boxing Night 9" w Ożarowie Mazowieckim. Dzięki zwycięstwu przez nokaut Polak niebawem może stanąć do pojedynku o tytuł mistrza świata federacji WBO w kategorii junior ciężkiej.

  • Cieślak posłał Mabikę na deski w 6. rundzie pojedynku
  • O tytuł mistrza WBO ma walczyć już za tydzień
  • Polak ma za sobą jedną przegraną walkę o pas WBC
  • Jeśli Cieślak wygra kolejny pojedynek, zostanie jedynym aktualnym polskim mistrzem świata w boksie
Piotr Żyła nie jest katolikiem. Na jaw wyszła prawda na temat jego prawdziwej religiiPiotr Żyła nie jest katolikiem. Na jaw wyszła prawda na temat jego prawdziwej religiiCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Cieślak stanął do pojedynku z Mabiką po porażce z Ilungą Juniorem Makabu. Stawką pojedynku był wówczas wakujący pas kategorii junior ciężkiej innej federacji (WBC). Pięściarz z Radomia ponownie stanie przed szansą na tytuł.

Michał Cieślak przed wielką szansą. Walka już za tydzień

O możliwym pojedynku Cieślaka o pas WBO poinformował Eddie Hearn. Brytyjski promotor szuka przeciwnika dla Lawrence'a Okolie po tym, jak zakażenie koronawirusem wyeliminowało Krzysztofa Głowackiego.

Hearn postawił przed bokserem z Radomia dwa warunki: Cieślak musiał pokonać Mabikę i nie mógł odnieść kontuzji w pojedynku. Polak spełnił oba kryteria, dlatego wydaje się, że ogłoszenie pojedynku z Okolie jest kwestią czasu.

- Te pierwsze rundy były dla mnie ciężkie. Z rundy na rundę czułem się jednak coraz lepiej - powiedział tuż po walce Michał Cieślak.

- Nie jestem zmęczony - powiedział Polak, a zapytany o to, czy już 12 grudnia będzie gotowy do starcia o pas mistrzowski, odparł: - Muszę porozmawiać z promotorami.

Drugie podejście Cieślaka

Radomianin stoczył już jedną walkę o tytuł mistrza świata innej poważnej organizacji - WBC. 31 stycznia w Kinszasie jednogłośnie przegrał na punkty z Kongijczykiem Ilungą Makabu. W poprzednich 18 walkach był niepokonany, 12-krotnie wygrywając przez nokaut.

W innych walkach na gali w Ożarowie Mazowieckim Przemysław Runowski pokonał przez poddanie w czwartej rundzie Michała Syrowatkę, a na punkty wygrali: Łukasz Stanioch z Przemysławem Gorgoniem, Jan Lodzik z Damianem Tymoszem oraz była mistrzyni świata Ewa Piątkowska z debiutującą w zawodowym boksie znaną kickbokserką Różą Gumienną.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News