Michal Doleżal
Youtube
Autor Piotr Bernaciak - 2 Lutego 2020

Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na turniej w Willingen. Spora niespodzianka

Michal Doleżal ogłosił w niedzielę skład Polaków na turniej w Willingen. Na zawody do kraju naszych zachodnich sąsiadów pojedzie aż siedmiu Polaków. Jest jedna spora niespodzianka.

Michal Doleżal nie czekał długo na ogłoszenie składu skoczków, którzy pojadą na następne zawody Pucharu Świata. Trener powołał aż siedmiu zawodników. Występ jednego z nich będzie wielką niespodzianką.

Puchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysokoPuchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysokoCzytaj dalej

Michal Doleżal ogłosił kadrę na zawody w Willingen

Występ polskich skoczków w Sapporo nie należał do udanych. Tradycyjnie najlepiej spisał się Dawid Kubacki, który w sobotnim konkursie zajął trzecie miejsce, a w niedzielnym szóste. Nieźle skakali Kamil Stoch i Piotr Żyła, ale z całą pewnością stać ich na więcej.

Niestety ani do pierwszego, ani do drugiego konkursu nie zakwalifikowali się Klemens Murańka, Andrzej Stękała oraz Aleksander Zniszczoł. Ci reprezentanci Polski spisywali się naprawdę słabo. Michal Doleżal postanowił jednak dać im kolejną szansę i zabierze ich - oraz oczywiście naszą najlepszą trójkę - na nadchodzące zawody w Willingen.

Michal Doleżal da szansę skoczkowi, który na razie zawodzi

Do tej szóstki, co zaskakujące, dołączy Jakub Wolny, który w ubiegłym tygodniu trenował w Polsce. W tym sezonie 24-latek spisuje się niezwykle słabo. W klasyfikacji generalnej PŚ zajmuje dopiero 43. miejsce, mając na swoim koncie 22 punkty. Wydawało się, że w tym sezonie nie tylko regularnie będzie znajdował się w czołowej "30", ale i powalczy o coś więcej. Niestety na razie marzenia o tym musi odłożyć na bok.

7 lutego o godzinie 18:00 odbędą się kwalifikacje do konkursów indywidualnych, które odbędą się w sobotę i niedzielę o godzinie 16:00. Mamy nadzieję, że będą tam punktować nie tylko Kubacki, Stoch i Żyła, ale i pozostali reprezentanci Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy rozczarowali w Sapporo. Bardzo przeciętny występ Biało-czerwonych w Japonii
  2. Koniec niesamowitej serii Dawida Kubackiego. Wybitny wyczyn, należą się gratulacje
  3. Puchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysoko
  4. Z Premier League do Sosnowca. Nastolatek zmienia klub
  5. Dawid Podsiadło na skoczni w Sapporo? Nietypowy pomysł organizatorów konkursu
  6. Ogromne pieniądze dla Dawida Kubackiego. Dobra forma pozwoliła zarobić mu fortunę, przecieramy oczy ze zdumienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News