Michal Doleżal
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 20 Listopada 2020

Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na jutrzejszy konkurs. Wielki powrót po pięciu latach, jutro drużynówka

Michal Doleżal podał skład polskiej kadry na konkurs drużynowy Pucharu Świata w Wiśle. Po piątkowych kwalifikacjach do konkursu indywidulanego, w których najlepszy okazał się Kamil Stoch, trener naszej reprezentacji ogłosił swoją decyzję. Jak się okazało, w sobotnich zawodach zobaczymy wielki powrót polskiego zawodnika, który weźmie udział w drużynówce po raz pierwszy od pięciu lat. 

Michal Doleżal po zakończeniu piątkowych kwalifikacji do konkursu indywidualnego, w których świetnie zaprezentowali się polscy skoczkowie, ogłosił, którzy z nich wezmą udział w sobotnich zawodach drużynowych. Nie zabrakło zaskoczenia. Zobaczymy wielki powrót dawno niewidzianego zawodnika.

Niesamowity występ Kamila Stocha w Wiśle. Był najlepszy, aż opadły nam szczęki, pękamy z dumyNiesamowity występ Kamila Stocha w Wiśle. Był najlepszy, aż opadły nam szczęki, pękamy z dumyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Zbigniew Boniek mocno odpowiedział Lewandowskiemu. Chodzi o krytykę Brzęczka, prezes nie jest zadowolony
  2. Decyzja zapadła, nowe przepisy już weszły w życie. Wielkie zmiany dla żłobków i przedszkoli, rodzice powinni wiedzieć
  3. Media podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdą


Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na konkurs drużynowy

Za nami pierwsze oficjalne skoki w nowym sezonie Pucharu Świata. W piątek na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle odbyły się treningi, a następnie kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Poznaliśmy też decyzję trenera Michala Doleżala na temat składu kadry na zawody drużynowe.

Już w sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, a postawa naszych reprezentantów podczas piątkowych sesji na pewno pomogła Michalowi Doleżalowi w podjęciu decyzji, kto powinien w nim wystąpić. Czech ogłosił swoją decyzję tuż po zakończeniu kwalifikacji, które wygrał Kamil Stoch.

Podczas pierwszej rywalizacji o punkty w klasyfikacji narodów zobaczymy Piotra Żyłę, Klemensa Murańkę, Dawida Kubackiego i Kamila Stocha. 26-latek świetnie spisywał się podczas treningów i oddał także przyzwoity skok podczas kwalifikacji. Murańka wystąpi w konkursie drużynowym po raz pierwszy od pięciu lat.

W listopadzie 2015 roku Klemens Murańka wystąpił w konkursie w Klingenthal. Polacy startowali wówczas w składzie Kamil Stoch Maciej Kot, Jan Ziobro i właśnie Murańka. Zajęli wtedy szóste miejsce.

Tym razem nasi reprezentanci powinni bez problemu zająć znacznie wyższe miejsce. Nasza drużyna jak zwykle zalicza się do grona faworytów do zwycięstwa w konkursie. Sprzyjać będzie im atut oddawania skoków na swoim terenie.

Media podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdąMedia podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdąCzytaj dalej


Polacy świetnie poradzili sobie w kwalifikacjach

Piątkowe sesje treningowe i kwalifikacje wlały w serca kibiców sporą dawkę optymizmu. Kamil Stoch już na starcie sezonu pokazał, w jak wyśmienitej formie jest po okresie przygotowawczym. Pozostali nasi kadrowicze również zaprezentowali się z dobrej strony.

Dawid Kubacki był piąty, a Piotr Żyła zajął dziesiąte miejsce. Łącznie kwalifikację do konkursu uzyskało aż jedenastu naszych skoczków. Odpadł jedynie Jarosław Krzak, dla którego dzisiejsze skoki to debiut w Pucharze Świata.

Podczas niedzielnego konkursu indywidualnego zobaczymy zatem Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Klemensa Murańkę, Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękałę, Pawła Wąska, Jakuba Wolnego, Stefana Hulę, Tomasza Pilcha i Macieja Kota.

Źródło: skaczemy.pl

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Studenci prześwietlili stary pergamin i natychmiast zamarli. Odkryli coś niewiarygodnego
  2. Wpadka w programie "Jeden z dziesięciu" przejdzie do historii. Rozbrajająca odpowiedź uczestnika, jest wideo
  3. Media podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdą
  4. Robert Lewandowski może zostać wybrany piłkarzem roku. FIFA ogłosiła plebiscyt, Polak ma duże szanse
  5. Zbigniew Boniek mocno odpowiedział Lewandowskiemu. Chodzi o krytykę Brzęczka, prezes nie jest zadowolony
  6. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka.
  7. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News