Michał Pazdan
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 21 Września 2020

Michał Pazdan kończy 33 lata. Pamiętacie jak kasował rywali na Euro 2016?

Michał Pazdan, jeden z najpopularniejszych polskich piłkarzy ostatnich lat w dniu 21 września obchodzi 33. urodziny. Występujący dzisiaj w lidze tureckiej, nieco zapomniany defensor jeszcze niedawno był filarem formacji obronnej reprezentacji Polski. Szczyt formy popularny “Pirania” zanotował na pamiętnym Euro 2016, gdzie “Biało-Czerwoni” dotarli aż do ćwierćfinału, ulegając po serii rzutów karnych późniejszym triumfatorom turnieju, czyli Portugalczykom. 

Michał Pazdan obchodzi w poniedziałek 33. urodziny. Z tej okazji warto przyjrzeć się dokonaniom reprezentanta Polski, który znacznie przyczynił się do doskonałych wyników osiąganych w ostatnich latach przez kadrę Adama Nawałki. Największym oczywiście był ćwierćfinał MIstrzostw Europy 2016, gdzie Pazdan był jednym z najlepszych obrońców całego turnieju.

W tym roku minęły cztery lata, od kiedy prowadzona przez Adama Nawałkę reprezentacja Polski osiągnęła największy od wielu lat sukces i dotarła do ćwierćfinału Euro rozgrywanego w 2016 roku we Francji. Nasi reprezentanci wyszli z trudnej grupy, w której trafiliśmy na silne zespoły Niemiec i Ukrainy, a także Irlandię Północną. Jedną z gwiazd zespołu Nawałki był Michał Pazdan, ówczesny zawodnik Legii Warszawa.

Pazdan był doskonale znany kibicom Ekstraklasy, jednak wielu drapało się po głowie, gdy Adam Nawałka postanowił uczynić z niego filar defensywy “Biało-Czerwonych”. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż Pazdan stworzył wraz z Kamilem Glikiem mur nie do przejścia. Przekonali się o tym między innymi mistrzowie świata z 2014 roku, czyli Niemcy. Mecz grupowy z naszymi zachodnimi sąsiadami zakończyliśmy remisem 0:0, w dużej mierze właśnie dzięki genialnej grze Michała Pazdana.

W pozostałych spotkaniach turnieju “Pirania” błyszczał tak samo i miał wielki wkład w awans do ćwierćfinału, gdzie minimalnie lepsza okazała się reprezentacja Portugalii, późniejszy triumfator francuskiego turnieju. Dziś Michał Pazdan jest piłkarzem tureckiego Ankaragucu i choć nie gra na razie w kadrze, wciąż pamiętany jest jako jeden z najlepszych zawodników i objawień ery Adama Nawałki. W dniu 33. urodzin życzymy mu wszystkiego najlepszego!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?
  2. Ludzie zatrzymywali auta by zobaczyć "UFO". Tysiące nagrań zalało internet [wideo]
  3. Polskie media podały druzgocącą informację. Ciało byłego polskiego piłkarza z Ekstraklasy odnalezione w krzakach
  4. Wielkie wzmocnienie Tottenhamu. Do Kogutów dołączy największa gwiazda na świecie, ma na koncie dwa mistrzostwa globu
  5. Hitowy transfer reprezentanta Polski na ostatniej prostej. Kluby osiągnęły porozumienie
  6. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News