Michał Probierz o meczu z DAC
Autor Piotr Bernaciak - 11 Lipca 2019

Michał Probierz przed meczem z DAC: czeka nas trudny pojedynek

Michał Probierz wypowiedział się na konferencji prasowej przed meczem eliminacji Ligi Europy z DAC Dunajska Streda. Szkoleniowiec odniósł się do rywali, oceniając poziom drużyny ze Słowacji.

Michał Probierz postanowił odnieść się na konferencji prasowej do nadchodzącego wielkimi krokami meczu ze słowackim DAC Dunajska Streda. Zawodnicy Pasów zmierzą się z wymagającym przeciwnikiem.

- To dla nas bardzo dobre podsumowanie pracy, wykonanej przez dwa lata. Kiedy przychodziłem do Cracovii, mówiłem, że chcemy o coś powalczyć. Nie udało się nam zdobyć medalu, lecz gramy w europejskich pucharach i chcemy pokazać się w nich z dobrej strony - powiedział trener Cracovii.

- Gramy z zespołem, który jest bardzo agresywny. Ma bardzo dużo zawodników młodzieżowych, którzy starają się grać ofensywnie i było to doskonale widać w meczach sparingowych, które zobaczyliśmy. Przeanalizowaliśmy je dokładnie. Słyszałem już o szkole trenera Hyballi w Niemczech. Życie potwierdza, że jego drużyny starają się grać agresywnym pressingiem - dodał szkoleniowiec.

Waldemar Fornalik: Dziczek wyjaśnił sytuacjęWaldemar Fornalik: Dziczek wyjaśnił sytuacjęCzytaj dalej

Michał Probierz wspomniał również o tym, co sądzi na temat samego dwumeczu przed jego rozpoczęciem.

- Czeka nas bardzo trudny pojedynek. Wydaje się, że to najsilniejsza para ze wszystkich, które mieliśmy dostępne do wylosowania. DAC to pierwsza przeszkoda, która pokaże nam, w jakim miejscu jesteśmy. Musimy być bardzo czujni. Jesteśmy dobrze przygotowani - również na to, że jest to miejsce, w którym mocno dopinguje się swoją drużynę od samego początku - dodał szkoleniowiec.

Początek meczu Cracovii z DAC Dunajska Streda już dziś o godzinie 20.30. Spotkanie zostanie rozegrane na Słowacji, lecz transmisję przeprowadzi TVP Sport.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News