Michał Żewłakow
Youtube Motor Lublin
Autor Piotr Mika - 3 Listopada 2020

Michał Żewłakow potwierdził swój powrót. Tym razem II liga, będzie tam ze starym znajomym

Michał Żewłakow po zakończeniu swojej piłkarskiej kariery nie rozstał się ze sportem. W ostatnich latach pełnił funkcję m.in. dyrektora sportowego w Legii Warszawa, w której grał przed odwieszeniem butów na kołek. Ostatnio jednak nie było o nim wiele słychać, aż do teraz, gdy postanowił objąć posadę dyrektorską w jednym z II-ligowych klubów.

Michał Żewłakow w swojej karierze grał w wielu zagranicznych klubach i może pochwalić się całkiem sporym dorobkiem, jeśli chodzi o zdobyte trofea. Teraz swoje doświadczenie Żewłakow wykorzystuje nie jako trener, a działacz sportowy.

Ostatnio nie pracował on w żadnym klubie, jednak to się zmieniło. Teraz Żewłakow dołączył do II-ligowego Motoru Lublin jako dyrektor sportowy. W klubie, który zamierza niedługo wrócić do Ekstraklasy, spotka się on ze starym znajomym.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jakub Błaszczykowski pławi się w luksusach. Na dom wydał miliony, można się w nim zgubić
  2. Będą dzwonić od 9:00 do 20:30. Telefon trzeba odebrać, wiemy o co chodzi, bardzo ważne
  3. Mecz reprezentacji Polski odwołany. Stało się, podjęto ostateczną decyzję, fani zdruzgotani
Wielki rywal Roberta Lewandowskiego na łożu śmierci. Żona legendy ujawniła druzgocące informacjeWielki rywal Roberta Lewandowskiego na łożu śmierci. Żona legendy ujawniła druzgocące informacjeCzytaj dalej

Michał Żewłakow wesprze Motor Lublin swoim doświadczeniem

W klubie z Lublina dzieje się ostatnio naprawdę całkiem dużo. We wrześniu współwłaścicielem Motoru stał się Zbigniew Jakubas, czyli jeden z najbogatszych Polaków - jego majątek szacowany jest na ok. 2,5 mld złotych.

Jakubas chce, aby Motor Lublin wrócił do Ekstraklasy, więc sięga po ludzi, którzy mają doświadczenie w większych klubach. Niedawno okazało się, że członkiem Rady Nadzorczej Motoru został Bogusław Leśniodorski, czyli były współwłaściciel i prezes Legii Warszawa.

Teraz w roli dyrektora sportowego do klubu dołącza Michał Żewłakow. Były reprezentant Polski spotkał się już z Leśniodorskim właśnie w Legii Warszawa. Żewłakow przez dwa lata pełnił tam funkcję dyrektora sportowego, a wcześniej był szefem skautów.

W 2017 roku Michał Żewłakow rozstał się jednak z Legią i pełnił funkcję dyrektora sportowego w Zagłębiu Lubin. Od początku 2020 roku nie był jednak związany w ten sposób z żadnych klubem. Aż do teraz.

Nie żyje znany polski trener. Prowadził m.in. Jagiellonię Białystok, kibice kojarzą go z mediówNie żyje znany polski trener. Prowadził m.in. Jagiellonię Białystok, kibice kojarzą go z mediówCzytaj dalej

Ambitne plany Motoru Lublin

Zatrudnienie przez klub z Lublina Żewłakowa potwierdza tylko słowa włodarzy klubu o tym, że planują oni w najbliższych latach powrót do Ekstraklasy. Pomóc w tym mają pieniądze Zbigniewa Jakubasa oraz doświadczenie takich ludzi jak Michał Żewłakow czy Bogusław Leśniodorski.

- Jeśli chodzi o cele, to na pewno chciałbym, aby Motor był drużyną, która seryjnie wygrywa. [...] Najbliższy cel dla mnie to jest zrobić trochę porządku i poukładać klub strukturalnie oraz drużynę - zarówno jeśli chodzi o zawodników jak i trenerów. Chcę poznać to wszystko i sprawić, żeby ta drużyna dobrze funkcjonowała - mówił nowy dyrektor sportowy Motoru w wywiadzie dla klubowej telewizji.

Michał Żewłakow nie ukrywa, że przy jego zatrudnieniu znaczną rolę odegrała osoba wspomnianego już wcześniej Bogusława Leśniodorskiego. Powiedział jednak, że projekt właścicieli Motoru Lublin sam w sobie jest interesujący.

- Zapowiadałam transfery i cieszę się, że mogę ogłosić pierwszy z nich. Od dziś Michał Żewłakow dołącza do naszego klubu i będzie pełnić funkcję dyrektora sportowego. O stronę sportową Motoru Lublin mogę być więc spokojna. To dla nas duże wyróżnienie, że osoba z takim doświadczeniem pomoże w rozwoju klubu - to z kolei słowa p.o. prezesa Motoru Lublin, Marty Daniewskiej.

Źródło: motorlublin.eu

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mówiła, że dziecko zraniło się w wypadku, ale nie wiedziała, że jest nagrywana. Przerażające zachowanie opiekunki
  2. Niesamowite zjawisko na komecie. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Tysiące Polaków w żałobie. Nie żyje prawdziwa ikona polskiego sportu, porażająca wiadomość
  4. TVP Sport przekazało kibicom wspaniałe informacje. Już jutro pokażą mecz, na który czekają tysiące Polaków
  5. Gdy dowiedzieliśmy się, kim był dziadek Agnieszki Radwańskiej, oniemieliśmy. Chodzi o legendę polskiego sportu
  6. Pijany 18-latek bez prawa jazdy zabił w wypadku dwie osoby
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News