Mike Tyson
instagram.com/miketyson
Autor Piotr Mika - 2 Października 2020

Mike Tyson - najniebezpieczniejszy człowiek świata. Bestia zamierza wrócić do ringu

Mike Tyson to jeden z najlepszych bokserów w historii tego sportu i równocześnie jedna z najbardziej kontrowersyjnych osób w tym środowisku. Przez swoje życie zaliczył wiele wzlotów i upadków zarówno zawodowych jak i prywatnych. Teraz okazuje się że 54-letni zawodnik zamierza wrócić do ringu.

Mike Tyson to niekwestionowana legenda nie tylko boksu ale sportu w ogóle. Trudno jednak nazwać go wzorem do naśladowania, ponieważ w swoim życiu robił również wiele złych rzeczy. Nie ulega jednak wątpliwości, że jego wpływ na boks był ogromny. Tyson wciąż pozostaje najmłodszym mistrzem świata w wadze ciężkiej, sięgając po ten tytuł w wieku 20 lat. Zdobywał pasy mistrzowskie wszystkich czterech najważniejszych federacji: WBA, WBO, WBC, oraz IBF. Był również pierwszym bokserem wagi ciężkiej, który jednocześnie posiadał tytuły WBA, WBC i IBF.

Okazuje się, że mimo upływu lat Mike Tyson wciąż utrzymuje niesamowitą formę. 54-letni bokser zamierza wrócić na ring i bardzo możliwe, że jego przeciwnikiem będzie inna legenda boksu, 51-letni Roy Jones Junior. Może nam się wydawać, że to będzie starcie "emerytów", jednak obaj zawodnicu wciąż powinni prezentować wysoki poziom, a taka walka z pewnością będzie sukcesem finansowym. Nie możemy się już doczekać, gdy "Bestia" wróci na ring.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News