Mike Tyson
youtube.com/MsDanaEm
Autor Mateusz Wysokiński - 4 Października 2020

Mike Tyson. Bestia, która budziła postrach, skandalista i były więzień. Najlepszy bokser w historii?

Mike Tyson to jedna z największych legend boksu. Wojownik, dominator ringu i postrach każdego boksera w latach 80. i 90. ma za sobą wyjątkowo barwne i pełne skandali życie. Tyson, który wygrywał z każdym i wprost miażdzył przeciwników, ma na swoim sumieniu jednak wiele. Wyrok za gwałt, trwonienie milionów dolarów, przez co został bankrutem i uzależnienie od narkotyków kładą cień na wielkich i niekwestionowanych dokonaniach legendy.

Mike Tyson w swoim "prime time", był osobą, którą podziwiały miliony fanów na całym świecie. Pięściarz, który został najmłodszym w historii mistrzem świata wagi ciężkiej to postać, obok której po dziś ciężko przejść obojętnie. Mimo licznych skandali, Tyson zbudował sobie grono fanów, którzy po dziś go kochają i wspierają - szczególnie że sam bokser wrócił ostatnimi czasy do swojego fachu i jak na razie jest w nim niepokonany.

Mike Tyson - legenda boksu, której bali się wszyscy. Geniusz i szaleniec

Sam Tyson jest przykładem "American Dream". Skromne początki, na które składał się brak pieniędzy, ciężka sytuacja rodzinna, a nawet bezdomność, nie przeszkodziły Amerykaninowi w osiągnięciu sukcesu. Jako młody mężczyzna był potentatem wśród bokserów wagi ciężkiej, a niektórzy twierdzą, że jego talent przerastał nawet Muhammeda Aliego, który jest ikoniczną postacią boksu. Sukcesy popularnej "Bestii" mieszały się jednak ze skandalami. Nie stronił od narkotyków, podejrzeń o molestowanie kobiet i trwonienia setek milionów dolarów.

Sam Tyson od lat próbuje się odbudować. Wielkim sukcesem okazał się występ w serii "Kac Vegas", za co na konto boksera wpłynęły miliony dolarów. Jego biografia - "Mike Tyson - Moja Prawda", stałą się bestsellerem, dzięki któremu pięściarz podbudował swoją sytuację finansową. Wydaje się jednak, że na starość Tyson spróbował się ustatkować. Od kilku lat ma żonę, dla której pozbył się swoich nałogów i skupił się na zarabianiu pieniędzy. "Bestia" ostatnimi czasy wróciła na ring i walczy w pokazowych walkach, gdzie nadal prezentuje wielką klasę.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News