Mike Tyson
East News/Janet Mayer
Autor Bartosz Goluch - 8 Kwietnia 2020

Mike Tyson zbudował ogromny biznes. W Polsce poszedłby za to do więzienia

Mike Tyson dorobił się wielomilionowej fortuny na boksie i związanych z sukcesami sportowymi kontraktami reklamowymi. Hulaszczy tryb życia sprawił jednak, że "Żelazny Mike" kilka lat po zakończeniu kariery zbankrutował. Teraz jednak stanął na nogi i rozwija nowy biznes. Jak przystało na "Bestię", obszar jego działalności budzi kontrowersje.

Słynny bokser w Polsce jest znany przede wszystkim z promowania jednego z popularnych napojów energetycznych. Tyson odwiedził nasz kraj, by spopularyzować wspomnianą markę i przy tej okazji udzielił wielu wywiadów polskim dziennikarzom. Okazuje się jednak, że to niejedyny biznes, który prowadzi "Bestia".

Smutna wiadomość obiegła polskie media. Nie żyje mistrz Europy, przegrał z koronawirusemSmutna wiadomość obiegła polskie media. Nie żyje mistrz Europy, przegrał z koronawirusemCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Sekret sportowców ujawniony. Dzięki temu napojowi zapomnisz o zmęczeniu, prosty przepis
  2. Naukowcy podali datę szczytu zachorowań w Polsce. Zbliża się nieubłaganie

Mike Tyson został przedsiębiorcą. Zgarnia ogromne zyski

Najmłodszy mistrz świata wagi ciężkiej już w przeszłości dał się poznać jako miłośnik substancji psychoaktywnych. Teraz swoje "hobby" postanowił przekuć w działalność biznesową. Z nowym interesem Tyson ruszył już w roku 2016. Wówczas zajął się uprawą konopi i produkcją towarów pod swoją własną marką. Jego firma zarabia miesięcznie około 500 tysięcy funtów, oferując produkty spożywcze, czy ekstrakty z najlepszych odmian marihuany.

Plany "Żelaznego Mike'a" sięgają jednak znacznie dalej. Teraz zamierza wybudować prawdziwe konopne imperium o powierzchni 418 akrów. W skład luksusowego kompleksu Tyson Ranch mają wchodzić hotel oraz sala konferencyjna, w której pracownicy firmy byłego pięściarza będą edukować rolników, zajmujących się uprawą marihuany.

Polski znany sportowiec spowodował groźny wypadek drogowy. Był kompletnie pijany, czeka go karaPolski znany sportowiec spowodował groźny wypadek drogowy. Był kompletnie pijany, czeka go karaCzytaj dalej

Szemrany, ale w pełni legalny interes

Mistrz boksu działa na terenie Kalifornii, czyli stanu, gdzie na produkcję i handel konopiami indyjskimi zezwala prawo. Tyson podkreśla, że marihuana może mieć działanie prozdrowotne i przeciwbólowe. - Miałem dwie operacje i użyłem marihuany, aby uspokoić nerwy. To odciążyło mnie z bólu - tłumaczy w rozmowie z Cannabis Tech Today.

Jego firma jest producentem m.in. specjalnego żelu, który jak udowodniono klinicznie, łagodzi bóle i leczy zapalenia stawów. Pochodzące z konopi CBD umieszcza też w psich przysmakach i cieście, uważając, że substancja może być pomocna w wyjściu z uzależnienia od opiatów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy w Polsce będzie szczyt pandemii i ile będzie ofiar? Eksperci podali prognozy, nie brzmią dobrze
  2. Powybijane szyby, skradziona broń. Dzieci z podstawówki włamały się do domu
  3. TVP pokazało uczniom jak ćwiczyć. Internauci nie mogli uwierzyć własnym oczom (WIDEO)
  4. Robert Lewandowski ujawnił tajemnicę. Wiemy, kiedy Bundesliga wróci do gry
  5. Polski znany sportowiec spowodował groźny wypadek drogowy. Był kompletnie pijany, czeka go kara
  6. Kolejna grupa osób otrzyma zasiłek. Ponad tysiąc złotych do ręki

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News