Mike Tyson
East News/Daniel Lippitt
Autor Bartosz Goluch - 25 Kwietnia 2020

Mike Tyson wraca do ringu. "Bestia" rozpoczęła katorżnicze treningi

Mike Tyson po 14 latach wraca do boksu! "Żelazny Mike" przyznaje, że jego forma na razie jest daleka od ideału, ale zamierza powrócić do wysokiej dyspozycji dzięki ciężkim treningom. Fani boksu z niecierpliwością czekają na występy swojego idola.

Tyson ponad 3 dekady temu został najmłodszym w historii mistrzem świata kategorii ciężkiej. Po raz ostatni walczył w czerwcu 2005 roku, przegrywając przed czasem z Kevinem McBride'em. Rok później zobaczyliśmy go jeszcze między linami w pokazowym pojedynku ze swoimi były sparingpartnerem Corey Sandersem. "Bestia" zapowiada, że niebawem znów wejdzie do ringu.

Znany piłkarz w śpiączce po zakażeniu COVID-19. Pierwszy test wykluczył chorobęZnany piłkarz w śpiączce po zakażeniu COVID-19. Pierwszy test wykluczył chorobęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
  2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa

Mike Tyson szykuje się do kolejnych pojedynków

O swoich planach Tyson poinformował podczas rozmowy z raperem T.I. na Instagramie. - To będą maksymalnie czterorundowe walki charytatywne. Chcę pomóc bezdomnym oraz takim skurczybykom jak ja uzależnionym od narkotyków - zadeklarował były mistrz świata.

Mike Tyson przyznaje, że po latach braku aktywności fizycznej powrót do dobrej dyspozycji jest bardzo trudny. "Bestia" nie składa jednak broni i trenuje na wysokiej intensywności. - Na początku czułem się tak, jakby ktoś mnie wypluł. Moje ciało dawno nie działało na takich obrotach. Do odpowiedniej formy jeszcze daleko, ale jest coraz lepiej. Dziennie robię dwie godziny treningu cardio – rower, bieżnia, do tego różne ćwiczenia na siłowni w sumie po 300 powtórzeń. Jest też boks, zaczynałem od kilku minut uderzania w worek, teraz dochodzę już do pół godziny - ujawnia.

Anita Włodarczyk kończy karierę. Polska mistrzyni podała datę ostatniego startuAnita Włodarczyk kończy karierę. Polska mistrzyni podała datę ostatniego startuCzytaj dalej

Legenda boksu wraca na ring

Tyson ma za sobą przebogatą karierę pięściarską. Na zawodowych ringach stoczył 56 walk, z który wygrał 50, w tym 44 przed czasem. "Bestia" do dziś pozostaje najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. "Żelazny Mike" wywalczył tytuł, pokonując Trevora Berbicka 22 listopada 1986 roku. Miał wówczas 20 lat, 4 miesiące i 22 dni.

Kariera Tysona była jednak naznaczona wieloma skandalami obyczajowymi oraz uzależnieniem od narkotyków. Dziś legendarny bokser zapewnia, że wspomniane problemy ma za sobą i zamierza wieść spokojne życie u boku swojej rodziny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szumowski powiedział o jesieni. Mówił o dwóch epidemiach, których boi się najbardziej
  2. Historyczna chwila. Metro podało informacje o pasażerach
  3. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  4. Mecz reprezentacji Polski z Holandią zostanie odwołany? Pojawił się ogromny problem
  5. Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościć
  6. Złe wieści dla osób trzymających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitału

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News