Mike Tyson Fury
screen - youtube.com
Autor Łukasz Kowalski - 27 Maja 2020

Aktualny mistrz świata chce walczyć z Tysonem. 53-letnia legenda ma szanse?

Mike Tyson zapowiedział, że chce wrócić na ring. 53-latek chce stoczyć serię charytatywnych pojedynków, a dochody z tych walk chce przeznaczyć potrzebującym. Trwa teraz giełda nazwisk potencjalnych rywali "Bestii". Najpoważniejszym kandydatem do walki z Tysonem jest Evander Holyfield. Jednak propozycję walki pokazowej dostał także aktualny mistrz świata Tyson Fury.

Mike Tyson nosi się z zamiarem powrotu na ring. "Bestia" wznowił treningi i chce walczyć w charytatywnych walkach, z których dochód przekaże na pomoc potrzebującym. Od kilku tygodni Tyson regularnie publikuje zdjęcia i filmiki, które pokazują jego obecną formę, którą zachwyca fanów. Wszystko w szczytnym celu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambol
Dramat polskiego mistrza świata. Czuje się coraz gorzej, ma problem z najprostszymi czynnościamiDramat polskiego mistrza świata. Czuje się coraz gorzej, ma problem z najprostszymi czynnościamiCzytaj dalej

Mike Tyson szykuje się do powrotu na ring

Niedawno Mike Tyson wznowił treningi. Jak sam zaznacza, chce stoczyć krótkie walki pokazowe. Dochód z tych pojedynków były mistrz świata chce przekazać potrzebującym. Co oczywiste nie będą to pełnoprawne walki, ze względu na wiek 53-lataka. - To będą maksymalnie czterorundowe walki charytatywne. Chcę pomóc bezdomnym. Także takim skurczybykom jak ja, uzależnionym od narkotyków - wyjawił Tyson.

Na razie nie wiadomo kto miałby być rywalem w pokazowej walce Tysona. Najgłośniej mówi się o Evanderze Holyfieldzie takż emerytowanym pięściarzu. – Nie mam nic przeciwko sparingowi z Tysonem. Robiliśmy to jeszcze zanim zmierzyliśmy się w prawdziwej walce. Założy się grubsze rękawice i kaski. Dwie albo trzy rundy? Żaden problem – stwierdził 57-letni Holyfield.

Fury dostał ofertę walki z Tysonem

Nieoczekiwanie propozycję stoczenia pokazowej walki z Tysonem otrzymał aktualny mistrz świata wagi ciężkiej Tyson Fury. W rozmowie z BT Sport Brytyjczyk potwierdził, że otrzymał taką propozycję.

- Dostałem telefon, że mam szansę na walkę z Mike'iem Tysonem. Zapytali mnie: "Czy chciałbyś walczyć z Mike'iem Tysonem w walce pokazowej?". Odpowiedziałem: "Pewnie, że chce!" - relacjonował Fury.

W tej rozmowie Fury wskazał, jakie są szanse na jego pojedynek z Tysonem oraz odniósł się także do ewentualnej walki Tysona z Holyfieldem. Uważa, że jeżeli obaj by się zgodzili na taką walkę w celach charytatywnych, to nie należy tego piętnować.

Zmiana decyzji ws. wznowienia sezonu w Polsce. Nagłego zwrotu nie spodziewał się niktZmiana decyzji ws. wznowienia sezonu w Polsce. Nagłego zwrotu nie spodziewał się niktCzytaj dalej

- Nie sądzę jednak, żeby coś z tego wyszło. Myślę, że Mike bardzo poważnie mówi o powrocie na ring. Walka z Holyfieldem? Obydwaj są już wiekowi, ale kim jestem, by mówić, że ktoś nie jest do czegoś zdolny. Nie chciałbym zabijać czyichś marzeń. Jeśli obydwaj nadają się do walki i są zdrowi, pozwólmy im robić to, co chcą. To ich życie - dodał.

W przeszłości Tyson i Holyfield walczyli ze sobą dwukrotnie. Obie walki wygrał Holyfield. Najpierw przez TKO w 11. rundzie w 1996 roku, a rok później przez dyskwalifikację Tysona w 3 rundzie. "Bestia" w rewanżowym pojedynku odgryzł Holyfieldowi kawałek ucha.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe informacje ws. noszenia maseczek. Ściągniemy, ale nie wszędzie
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Rząd wprowadza nowe zasady dotyczące urlopów. Możesz nie doczekać się wakacji wtedy, kiedy planujesz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News