Milan Stefano Pioli
Milan
Autor Piotr Bernaciak - 9 Października 2019

Znamy nowego trenera Milanu. Niedawno był bliski spadku z ligi, teraz ma walczyć o LM

Milan zaprezentował dziś nowego trenera, który zastąpi Marco Giampaolo. Pomysł włodarzy klubu nie podoba się kibicom. Na narzekanie jest jednak za późno. Wiadomości o nowym szkoleniowcu zostały już potwierdzone.

Milan potwierdził wczoraj wieczorem, że drużynę opuszcza Marco Giampaolo. Klub z Mediolanu stracił cierpliwość do byłego szkoleniowca Sampdorii, dla którego praca w ekipie rossonerich miała być życiową szansą. Ostatecznie wszystko zakończyło się wielką klapą, o której kibice drużyny chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Być może już niedługo będą mieli na to szanse.

Wszystko przez to, że klub ostatecznie rozstał się z trenerem, którego obwiniano o słabe wyniki zespołu. Długo zastanawiano się, kto obejmie stanowisko po jego zwolnieniu, lecz teraz wszystko jest już jasne. Okazuje się, że nowy trener, Stefano Pioli, od samego początku będzie musiał ciężko pracować na poparcie własnych kibiców. Wszystko przez jego przeszłość.

Przełom w sprawie gwiazdora Realu Madryt. Przełom w sprawie gwiazdora Realu Madryt. "Jest wściekły i chce odejść"Czytaj dalej

Milan ma nowego trenera

Doświadczony trener swoją trenersją karierę zaczął niemal dokładnie 20 lat temu, a w Serie A pracuje przez większość tego czasu. Miał już szansę na prace w Interze (z którego został zwolniony), a także w Fiorentinie. Trudno było zrozumieć zwłaszcza postawę tej drugiej drużyny. Wydawałoby się, że miała ona dobry skład personalny, jednak ostatecznie ledwo uratowała się przed spadkiem.

Po takiej grze Fiorentina zwolniła trenera, co nie przeszkodziło mu znaleźć pracy w Milanie już po kilku miesiącach. Jego zadaniem ma być teraz walka o to, by rossoneri zajęli miejsce premiujące awansem do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wydaje się, że jest to bardzo trudne zadanie, bo piłkarze z czerwonej części Mediolanu nie występowali w tych elitarnych rozgrywkach od dawna.

Milan zatrudnił Pioliego

Wiadomość o zmianie trenera może być bardzo dobra dla Krzysztofa Piątka. Polak wyraźnie cierpiał na taktyce stosowanej przez Marco Giampaolo i nie mógł przełamać swojej złej passy strzeleckiej. Sytuacja zmienić ma się właśnie teraz, w momencie, gdy w pierwszej drużynie zachodzą tak ważne zmiany.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News