Milionerzy
Facebook Milionerzy TVN
Autor Mateusz Dziubiński - 18 Kwietnia 2020

Znany, sportowy gwiazdor Polsatu wystąpił w Milionerach. Pomógł znanemu wujkowi wygrać fortunę (WIDEO)

“Milionerzy” to jeden z najchętniej oglądanych programów w historii polskiej telewizji. Format zapożyczony przez polską stację TVN z innych krajów okazał się prawdziwym hitem. Mało kto wie, że w jednym z odcinków wziął udział najsłynniejszy polski dziennikarz sportowy, który wspomógł radą walczącego o duże pieniądze przyjaciela.

Milionerzy” to hitowy program TVN-u prowadzony od lat przez Huberta Urbańskiego. Oprócz ludzi, którzy w trakcie realizacji nagrania dostają szansę wygrania tytułowych milionów, czasami pojawiają się tam też znani artyści. Swoje “pięć minut” w programie miał też najsłynniejszy komentator sportowy w Polsce.

Nowe informacje w sprawie stanu zdrowia polskiej legendy sportu. Niestety, nie jest dobrzeNowe informacje w sprawie stanu zdrowia polskiej legendy sportu. Niestety, nie jest dobrzeCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz zdradził swój największy sekret. Te zdjęcia mówią wszystko, wielka niespodzianka (FOTO)
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze


Milionerzy to jeden z najpopularniejszych programów telewizyjnych w historii

W 1999 roku na antenie telewizji TVN zadebiutował program “Milionerzy”, który od tamtego czasu z kilkuletnimi przerwami w emisji, wciąż jest jednym z najchętniej oglądanych przez Polaków teleturniejów. Wzorowany na brytyjskim “Who Wants to Be a Millionaire?” show prowadzony przez Huberta Urbańskiego daje szansę ludziom, którzy zakwalifikują się do ostatecznej rozgrywki, wygranie tytułowego miliona. W historii polskiej edycji programu taka sytuacja miała miejsce trzykrotnie.

Dawniej z okazji świąt czy innych szczególnych okazji, organizowane były odcinki, w których udział brali znani artyści. Wygrana oczywiście przekazywana była na rzecz instytucji charytatywnych. Jednym ze słynnych uczestników, był uznany aktor Artur Barciś, który wystąpił w duecie z wieloletnim ekranowym kolegą Cezarym Żakiem w 2002 roku. Panowie w trakcie walki o 32 tysiące złotych otrzymali typowo sportowe pytanie. Z pomocą przybył im słynny komentator sportowy Polsatu.

Anna Lewandowska zażenowała miliony Polaków. Fani są bezlitośni. Anna Lewandowska zażenowała miliony Polaków. Fani są bezlitośni. "Bzdura roku 2020"Czytaj dalej


Słynny komentator sportowy telewizji Polsat pomógł swojemu wujkowi wygrać sporą sumę pieniędzy

Jednym z tak zwanych “kół ratunkowych”, które mogą wykorzystać gracze, jest telefon do przyjaciela. Sławni aktorzy postanowili skorzystać z tej opcji, by poprosić o pomoc bliskiego przyjaciela Artura Barcisia o pomoc. Tym przyjacielem jest Mateusz Borek. Były komentator Polsatu, a obecnie współwłaściciel Kanału Sportowego na Youtube. Borek wiele razy w wywiadach wspominał, że Artur Barciś to jego przyjaciel, a nawet przyszywany wujek, ze względu na wieloletnią znajomość artysty z jego ojcem.

Pytanie, którego stawką było 32 tysiące złotych i o konsultację którego aktorski duet poprosił Mateusza Borka, brzmiało “Ile razy Holendrzy byli mistrzami świata w piłce nożnej?”. Słynny dziennikarz nie zawiódł pokładanych w nim nadziei i ze spokojem podpowiedział właściwy wybór. Prawidłowa odpowiedź to oczywiście ani razu. Holenderska reprezentacja triumfowała jedynie w europejskim czempionacie.

Ostatecznie dwójce Barciś-Żak w specjalnym, wielkanocnym odcinku programu przy pomocy Mateusza Borka udało się wygrać 125 tysięcy złotych, które przekazano na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Źródło: TVN

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
  2. Służby pilnie poszukują klientów Lidla. Robiłeś wtedy zakupy? Natychmiast zgłoś się do sanepidu
  3. Xavi i Iniesta wrócą do Barcelony? Zadziwiające doniesienia hiszpańskich mediów
  4. Kibice na całym świecie w żałobie. Mistrz świata zginął, osierocił czwórkę dzieci
  5. Patogwiazdor Fame MMA został dziennikarzem. Sprowadził kontrowersyjnego gościa
  6. Aż 7 banków ostrzega swoich klientów przed kłopotami. Przygotuj się na problemy z dostępem do pieniędzy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News