Ministerstwo Zdrowia
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 19 Czerwca 2020

Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Kolejne obostrzenia. Tym razem chodzi o organizacje meczów

Ministerstwo Zdrowia przekazało komunikaty w sprawie powrotu kibiców na obiekty polskiej Ekstraklasy. Minister Łukasz Szumowski, wraz z prezesem PZPN - Zbigniewem Bońkiem i premierem Mateuszem Morawieckim toczyli ostatnimi czasy rozmowy na temat fanów na stadionach w obliczu epidemii. Dzisiaj wiemy już, jak będzie wyglądać procedura organizacji dopingu.

Ministerstwo Zdrowia wraz z PZPN pracowało ostatnio nad projektem, na którego realizację czekali wszyscy fani piłki nożnej w Polsce. Chodziło o wstęp fanów na obiekty piłkarskie w trakcie trwającej jeszcze epidemii koronawirusa z Wuhan. Rząd, wraz z osobami decyzyjnymi polskiej piłki przekazał, jak będzie wyglądać organizacja imprez i jakie środki bezpieczeństwa trzeba będzie zachowywać.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Pudzianowski w końcu przerwał milczenie. Wyznał całą prawdę przed tysiącami fanów
  2. Wiadomość z Chin, jakiej nie spodziewał się nikt. Czy dokonali właśnie przełomu dla całego świata?
Anna Lewandowska podzieliła się swoją kuchenną tajemnicą na wspaniały obiad. Jej kotleciki podbiją wasze podniebienieAnna Lewandowska podzieliła się swoją kuchenną tajemnicą na wspaniały obiad. Jej kotleciki podbiją wasze podniebienieCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia podało pilny komunikat. Chodzi o powrót kibiców na stadiony

Minister Łukasz Szumowski, w trakcie piątkowej konferencji prasowej przekazał informację, że za organizację meczów będą odpowiadać wojewodowowie. Tak jak zakładały wcześniejsze ustalenia, na stadionach będziemy oglądać tylko 25% publiczności.

- Każdy mecz piłkarski jest analizowany przez wojewódzkiego inspektora sanitarnego i jego rekomendacja trafia do wojewody. Może on wydać zakaz dla takich imprez - na piątkowej konferencji prasowej powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski, cytowany przez portal sport.onet.pl.

Będą się zdarzać jednak wyjątki. W trakcie meczu Górnika Zabrze z Koroną Kielce, na obiekt przy ulicy Roosvelta w Zabrzu będą dodatkowe środki ochronne. Wszystko przez wzmożoną zachorowalność na wirus na terenie Śląska. Zamiast 6000 kibiców dopuszczonych przez PZPN, na stadion wejdzie liczba tylko 4600 miłośników piłki nożnej.

Marcin Najman w końcu przerwał milczenie i powiedział prawdę fanom. Doszło do ważnego ogłoszeniaMarcin Najman w końcu przerwał milczenie i powiedział prawdę fanom. Doszło do ważnego ogłoszeniaCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia zdradziło, jak będzie wyglądać organizacja spotkania. Kolejne obostrzenia

Kibice, którzy zdecydują się dopingować swoją drużynę w ramach rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy, będą musieli przejść odpowiednią procedurę. Przez kołowrotki kibice mają być przepuszczani co 30 sekund, a także zachowywać półtora metra odstępu. Przy wejściu ustrawione będzie stanowisko do dezynfekcji, a same bilety będą sprzedawane wyłącznie w formie elektronicznej.

Jak na razie nie rozwiązała się kwestia stadionowego cateringu i nie wiemy jeszcze, czy organizatorzy spotkania pozwolą na sprzedaż artykułów spożywczych na terenie obiektów piłkarskich.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Rząd nie chce się ugiąć, zakaz handlu w niedziele zostaje. Według Emilewicz nie ma powodów, żeby został zawieszony
   2. Wirus w Niemczech znów przyspiesza. Lockdown może wrócić
   3. Niemcy ocenili Roberta Lewandowskiego za cały sezon. Wyjątkowe słowa, mogą je usłyszeć jedynie nieliczni
   4. Piłkarz PSG zdradził całą prawdę o tym, co dzieje się na imprezach Neymara. Opowiedział wszystko ze szczegółami
   5. Antoni Szarmach nie żyje. Polska straciła jednego z pionierów nietypowej aktywności sportowej
   6. „Jarek, czemu nie poleciałeś z bratem?". Kontrowersyjny manifest taksówkarza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News