mistrzostwa europy
youtube,com/WePlayHandball
Autor Mateusz Wysokiński - 9 Stycznia 2020

Polacy bez szans na mistrzostwach Europy? Były reprezentant: Szwecja poza zasięgiem

Mistrzostwa Europy już niebawem zelektryzują kibiców w całym kraju. Reprezentacja, która będzie się mierzyła się ze swoimi rywalami ma, zdaniem ekspertów nie mieć żadnych szans w grze o najwyższe cele. Pesymizm podziela także jedna z byłych gwiazd kadry Polski, która mówi otwarcie, że obecna drużyna nie ma najmniejszych szans z reprezentacją Szwecji.

Mistrzostwa Europy zbliżają się wielkimi krokami. Reprezentacja Polski, która dostała się na europejski czempionat, stawiana jest przez ekspertów jako jedna z najsłabszych reprezentacji. Zdanie te podziela jeden z byłych kadrowiczów, który otwarcie mówi o tym, że drużyna nie będzie mogła liczyć na sukcesy. Mecz ze Szwecją, który ma przesądzić o losie drużyny narodowej, jest przez byłą gwiazdę uważany za stracony.

Piękna sędzia z Polski wychodzi za mąż. Oświadczył jej się znany sędzia (FOTO)Piękna sędzia z Polski wychodzi za mąż. Oświadczył jej się znany sędzia (FOTO)Czytaj dalej

Mistrzostwa Europy. Polska mierzy się z ciężkimi rywalami

Mistrzostwa Starego Kontynentu w piłkę ręczną zaczynają się dzisiaj i będą wielkim wyzwaniem dla kadry narodowej. Kadra zmierzy się w swoich meczach z drużynami Szwecji, Słowenii i Szwajcarii. Zdaniem Grzegorza Tkaczyka, byłego reprezentanta kraju, grupa, w której znalazła się drużyna narodowa, jest wyjątkowo ciężka, a mecz z drużyną "Trzech Koron" jest już z góry przegrany.

- To bardzo mocny zespół. Wydaje się, że w tej chwili poza naszym zasięgiem, aczkolwiek to jest sport i nikomu nie można odbierać szans. Na każdej pozycji mają klasowych graczy, stanowiących o sile niemieckich i francuskich zespołów ligowych. Ale myślę, że to bramka jest ich największą zaletą. Szwedzi zawsze słynęli z tego, że grają bardzo mocną defensywą, która przez lata była wdrażana w klubach czy innych reprezentacjach. Jest to zespół, który gra bardzo szybko do przodu. Kontratak – w drugie, trzecie tempo to też jest szkoła typowo skandynawska. Trzeba bardzo uważać. Na pewno jest to faworyt naszej grupy - mówi Tkaczyk

Były reprezentant nie wierzy w Polską kadrę

Swoją opinię na temat gry Polaków na mistrzostwach Europy wyraził także Marcin Lijewski. Obecny trener sekcji piłki ręcznej Górnika Zabrze nie wierzy w powodzenie drużyny narodowej.

- Szwecja i Słowenia są absolutnie poza naszym zasięgiem. Myślę, że to w meczu ze Szwajcarami powinniśmy szukać realnej okazji do odniesienia zwycięstwa - podsumowuje Lijewski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mocne wyznanie byłego piłkarza Legii. "Nie chciałem tu zostać"
  2. Polski klub zarobi prawdziwą fortunę. Wszystko przez Krzysztofa Piątka
  3. Z ostatniej chwili. Nie żyje były mistrz Polski, wybitny sportowiec. Osiągał wielkie sukcesy
  4. Bundesliga. Gwiazdor klubu z Ligi Mistrzów podejrzany o gwałt. Pojawiły się poważne oskarżenia
  5. Z siódmej ligi na zaplecze Ekstraklasy. Niesamowity transfer polskiego klub
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News