Mistrzostwa Europy
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor - 9 Czerwca 2020

Mistrzostwa Europy odbędą się w Polsce. Cały turniej przeniesiony do naszego kraju

Mistrzostwa Europy w żużlu w całości odbędą się w Polsce! Organizatorzy Indywidualnych Mistrzostw Europy zdecydowali o zmianie formuły turnieju i przeniesieniu wszystkich wyścigów do naszego kraju.

Tegoroczny cykl europejskiego czempionatu w całości odbędzie się na polskich torach. Wszystkie rundy rozegrane zostaną w lipcu. Zamiast tradycyjnych czterech rund, żużlowcy wezmą udział w pięciu finałach IME, które odbędą się w Toruniu (inauguracja oraz finał), Bydgoszczy, Gnieźnie oraz Rybniku. Zmiana formuły mistrzostw została spowodowana pandemią koronawirusa.

Nie żyje uwielbiany przez miliony gwiazdor. Był prawdziwą legendąNie żyje uwielbiany przez miliony gwiazdor. Był prawdziwą legendąCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Znany gwiazdor zastrzelony przed własnym domem. Właśnie wychodził na randkę
  2. Nowe informacje o zniesieniu zakazu. Termin lada dzień, Polacy będą zachwyceni

Mistrzostwa Europy odbędą się w Polsce

"Szukaliśmy nowych rozwiązań i udało się wypracować najlepszy, naszym zdaniem, plan. Forma zmagań przyjęta wcześniej musiała ewoluować, stąd pomysł, żeby wszystkie rundy odbyły się w Polsce. Udało nam się zbudować schemat, który daje zawodnikom możliwość rywalizacji o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Mimo trudności związanych z epidemią zrobiliśmy to przy współudziale partnerów, którym serdecznie dziękuję za zaangażowanie się w ten projekt" - tłumaczy Prezes Zarządu One Sport Sp. z o.o., organizatora cyklu SEC, Karol Lejman.

Rywalizacja o miano najlepszego żużlowca Starego Kontynentu rozpocznie się 4 lipca w Toruniu. Cztery dni później, 8 lipca żużlowcy przeniosą się do Bydgoszczy. 15 lipca cykl przeniesie się do Gniezna, a 22 lipca zawody odbędą w Rybniku. Wielki finał ponownie w Toruniu, gdzie 29 lipca poznamy mistrza Europy 2020.

Kamil Glik wraca do Ekstraklasy. Piłkarz zapowiedział swój transferKamil Glik wraca do Ekstraklasy. Piłkarz zapowiedział swój transferCzytaj dalej

Najlepsi powalczą o tytuł mistrza Europy

Zmiana formatu mistrzostw zmusiła organizatorów do wprowadzenia nowych regulacji. Krajowe federacje wytypują po dwóch zawodników. Kolejne pięć miejsc przypadnie najlepszym żużlowcom z ostatniej edycji turnieju. Na europejskim czempionacie wystąpią:

Mikkel Michelsen (Dania) 2. Grigorij Laguta (Rosja) 3. Leon Madsen (Dania) 4. Kacper Woryna (Polska) 5. Bartosz Smektała (Polska) 6. Andrzej Lebiediew (Łotwa) 7. Nicki Pedersen (Dania) 8. Vaclav Milik (Czechy) 9. Krzysztof Kasprzak (Polska) 10. Michael Jepsen Jensen (Dania) 11. Robert Lambert (W. Brytania) 12. Andriej Kudriaszow (Rosja) 13. Kai Huckenbeck (Niemcy) 14. David Bellego (Francja) 15. Peter Ljung (Szwecja).

Źródło: Interia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skończą się żarty ze zdalnego nauczania. Najniższa kara od 1 tys. zł, ale zapłacić można nawet 3 tys. zł
  2. Wiceminister Cyfryzacji zabrała głos w sprawie ataków na maszty 5G. "Działania, które godzą w bezpieczeństwo państwa"
  3. Arkadiusz Milik wybrał klub. Polak ma dołączyć do europejskiego giganta
  4. Apoloniusz Tajner rozbrajająco szczerze o polskiej kadrze. "Michal Doleżal nie podejmuje decyzji sam"
  5. Ogromny dramat ikony futbolu. Próbował ratować syna, ale ten zmarł w jego ramionach
  6. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

DOMOWY CHLEB Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ. W ŚRODKU MIĘKKI JAK AKSAMIT [PRZEPIS]

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News