mistrzostwa europy
instagram.com/laczynaspilka
Autor Mateusz Wysokiński - 10 Marca 2020

EURO dopiero w 2021 roku? Szef włoskiego związku piłkarskiego przerwał milczenie

Mistrzostwa Europy miały być w tym roku prawdziwym świętem każdego kibica piłki nożnej. Niestety, nieprzewidziana przez nikogo epidemia koronawirusa uderza z coraz mocniejszą siłą w Europie, przez co sport schodzi na drugi plan. Rozgrywki Serie A zostały zatrzymane i nikt nie jest w stanie powiedzieć, czy zostaną dokończone. Zagrożony jest także turniej EURO 2020, którego inauguracja miała mieć miejsce w Rzymie. Wiele wskazuje na to, że reprezentacje Starego Kontynentu zmierzą się o trofeum dopiero za rok.

Mistrzostwa Europy w 2020 roku miały być przedsięwzięciem, jakiego jeszcze nie było. Turniej miał być rozgrywany na terenie całej Europy i zgromadzić wielką liczbę fanów, którzy śledziliby losy swoich drużyn. Niestety, cała koncepcja turnieju może upaść, a na jego organizację może nie być czasu. Wszystko przez to, że państwa, które miały być gospodarzami imprezy, zmagają się z koronawirusem, a samo przemieszczanie się po całej Europie stanowiłoby wielkie ryzyko roznoszenia się choroby. Szef włoskiej federacji piłkarskiej nie ma wątpliwości, że piłka nożna powinna teraz odejść na drugi plan, a sama organizacja turnieju powinna się odbyć dopiero po skończeniu epidemii.

Były piłkarz Legii Warszawa pobił człowieka na ulicy. Akt agresji został nagrany przez kamerę (WIDEO)Były piłkarz Legii Warszawa pobił człowieka na ulicy. Akt agresji został nagrany przez kamerę (WIDEO)Czytaj dalej

Mistrzostwa Europy w 2021 roku? Niepokojące doniesienia z Włoch

Mistrzostwa, które miały być zainaugurowane meczem otwarcia 12 czerwca 2020 roku w Rzymie, mogą się nie odbyć. Szef włoskiego związku piłkarskiego, a więc działacz z kraju, który w Europie najbardziej doświadczył choroby, powiedział, że piłka nożna musi teraz odejść na drugi plan, a jego państwo powinno bardziej skupić się na zwalczaniu epidemii.

- Koronawirus nie patrzy na granice. Musimy dać sobie czas na zastanowienie i znalezienie najlepszego rozwiązania. To, co się teraz dzieje nie sprzyja grze w piłkę - powiedział szef włoskiego związku piłkarskiego, Damiano Tommasi, cytowany przez La Gazzetta dello Sport.

22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)Czytaj dalej

"Mistrzostwa Europy muszą poczekać"

Tomassi, który wraz z włoskim związkiem odpowiada za organizację imprezy w Rzymie, mówi, że jak na razie, wszystkie sprawy związane z organizacją muszą poczekać. Nie wyklucza przy tym, że mistrzostwa Europy odbędą się dopiero w 2021 roku.

- Mistrzostwa Europy muszą poczekać. Ku ironii, jej edycja w 2020 roku zamiast odbyć się w rozszerzonym formacie, może zostać mocno ograniczona. Nie możemy panikować, ale musimy potraktować problem koronawirusa poważnie. Sytuacja jest delikatna - rzekł Tommasi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo mocne słowa właściciela polskiego biura podróży. "Bankructwa na szeroką skalę"
  2. Trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce, w tym jeden w Warszawie. Do akcji wkracza policja
  3. Świetne notowania Dawida Kubackiego. Polak bardzo wysoko w Pucharze Świata
  4. Wymowne zachowanie polskich trenerów po skoku Kubackiego. Wszystko na oczach setek tysięcy widzów
  5. Artur Szpilka wygrał po kontrowersyjnym werdykcie. Teraz prosi o unieważnienie walki
  6. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News