mistrzostwa europy
youtube.com/łączynaspiłka
Autor Mateusz Wysokiński - 14 Marca 2020

The Athletic: EURO 2020 się nie odbędzie

Mistrzostwa Europy w piłkę nożną mają się nie odbyć. Dziennikarze "The Athletic" doszli do ważnych informacji ze strony UEFA, która miała poinformować swoich dostawców o zaprzestaniu przygotowań do turnieju o czempionat Starego Kontynentu. Wiadomość ma zostać potwierdzona dopiero we wtorek.

Mistrzostwa Europy w piłkę nożną miały być najważniejszą imprezą piłkarską tego roku. Wiele wskazuje na to, że przez epidemię koronawirusa się nie odbędą. Według dziennikarzy "The Athletic" UEFA miała już ogłosić swoim dostawcom i organizatorom, by Ci wstrzymali pracę. Zdaniem dziennikarzy, oficjalna decyzja zostanie przekazana światowym mediom we wtorek po specjalnej telekonferencji wszystkich członków europejskiej organizacji piłkarskiej.

PILNE. Koronawirus wykryty w drużynie reprezentanta Polski. Oficjalny komunikat klubuPILNE. Koronawirus wykryty w drużynie reprezentanta Polski. Oficjalny komunikat klubuCzytaj dalej

Mistrzostwa Europy odwołane. "The Athletic" informuje o zawieszeniu organizacji

Turniej, który miał się odbyć w wielu europejskich miastach i być pierwszą w historii imprezą, której gospodarzem byłaby praktycznie cała Europa, ma zostać rozegrany dopiero za rok. Zdaniem dziennikarzy "The Athletic", UEFA już teraz powiedziała swoim dostawcom i komitetom wykonawczym, żeby szykowały się na rozegranie imprezy za rok. Decyzja ma zostać ogłoszona we wtorek, kiedy to wszystkie federacje zrzeszone w związku spotkają się na specjalnej telekonferencji.

Działania UEFY w sprawie zachorowań zostały skomentowane przez Zbigniewa Bońka, który nie mógł wykluczyć w rozmowie z mediami, że UEFA zdecyduje się na odwołanie mistrzostw.

Piłkarz Bundesligi z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa. W piątek miał zagrać przeciwko drużynie PolakaPiłkarz Bundesligi z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa. W piątek miał zagrać przeciwko drużynie PolakaCzytaj dalej

Zbigniew Boniek zabiera głos w sprawie mistrzostw Europy

Zdaniem szefa Polskiego Związku Piłki Nożnej, UEFA może podjąć radykalną decyzję, która zmartwiłaby wszystkich kibiców w Europie. Niemniej patrząc na to, że nikt nie jest w stanie powiedzieć, kiedy epidemia się skończy, takie zachowanie może spotkać się ze zrozumieniem.

- Mam coraz więcej wątpliwości odnośnie tego, czy uda się w tym roku rozegrać mistrzostwa Europy. Nie wykluczam, że UEFA niebawem podejmie decyzje tej sprawie. Według mnie, gdyby mistrzostwa Europy odbyły się w 2021 r., świat by się nie zawalił - powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z Interią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Nie żyje kobieta z koronawirusem. 2 tygodnie temu wróciła z Polski na Ukrainę
  2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy
  3. Zaskakujące wyznanie Kamila Stocha. Zdradził, z czego był najbardziej zadowolony w tym sezonie
  4. Piłkarz Bundesligi z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa. W piątek miał zagrać przeciwko drużynie Polaka
  5. Mimo epidemii koronawirusa polscy piłkarze nadal grają. Te ligi nie zawiesiły rozgrywek
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News