mistrzostwa europy
instagram.com/leomessi
Autor Mateusz Wysokiński - 17 Lutego 2020

Leo Messi zagra na Euro? Nowy pomysł FIFA

Mistrzostwa Europy z udziałem reprezentacji z Ameryki Południowej? Jeden z działaczy piłkarskich ma marzenie, aby FIFA utworzyła nowy projekt w którym graliby uczestnicy Euro i mistrzostw strefy CONMEBOL. Takie rozwiązanie sprawiło by, że turniej o Euro i Copa America zmieniłby się w jedno.

Mistrzostwa Europy i Copa America mogą się stać jednością. Jeden z wysoko postawionych działaczy FIFA wyszedł z postulatem, względem którego reprezentacje z Europy i Ameryki Południowej zmierzyłyby się na jednym turnieju. To rozwiązanie może być prawdziwą rewolucją w świecie piłki nożnej.

FC Barcelona płaciła za ośmieszanie swoich piłkarzy. Leo Messi im tego nie zapomniFC Barcelona płaciła za ośmieszanie swoich piłkarzy. Leo Messi im tego nie zapomniCzytaj dalej

Mistrzostwa Europy połączone z mistrzostwami Ameryki Południowej? FIFA debatuje nad pomysłem

Pomysłodawcą połączenia dwóch, najważniejszych kontynentalnych imprez piłkarskich jest piłkarski działacz Aleksander Ceferin. Obecny prezydent UEFA, a więc europejskiej federacji marzy o tym, aby najlepsze drużyny starego kontynentu zmierzyły się z rywalami z Ameryki Południowej w ramach jednego turnieju.

Co ciekawe, FIFA dała zielone światło projektowi, a UEFA i przedstawiciele władz CONMEBOL mają być po słowie i debatować na temat tego, jak wyglądałyby kwalifikacje do imprezy i kiedy miałaby się ona odbyć. Według pierwszych ustaleń uczestnikami turnieju miałyby zostać najlepsze drużyny Euro i Copa America, a sama impreza mogłaby zadebiutować już w 2021 roku.

Przełom w sprawie śmierci Dominika Sikory. Policja publikuje wizerunek podejrzanego o morderstwo (FOTO)Przełom w sprawie śmierci Dominika Sikory. Policja publikuje wizerunek podejrzanego o morderstwo (FOTO)Czytaj dalej

Ceferin komentuje swój projekt

Głos w sprawie imprezy zabrał sam prezydent UEFA, który nie kryje ekscytacji swoim pomysłem i wskazuje na to, że debiut turnieju może odbyć się najpóźniej po 2024 roku.

- Chcemy to zrobić, ale obecnie problemem jest kalendarz. Nie mamy gdzie takiego spotkania wcisnąć w napięty już terminarz, który ustaliliśmy do 2024 roku. W tym momencie nie mówię jeszcze kategorycznego „nie”, jednak zorganizowanie meczu po EURO i Copa America 2020 wydaje się mało prawdopodobne - przyznawał jeszcze niedawno Ceferin.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zatankowała auto i wpadła. Grozi jej teraz 8 lat więzienia
  2. Już nigdy nie zjesz ryby z targu. Przerażające wyniki badań
  3. Rasiści obrażali ciemnoskórego piłkarza. Koledzy z drużyny upokorzyli go jeszcze bardziej (WIDEO)
  4. Medalowe szanse polskich skoczków rosną. Reprezentacja ma tajną broń
  5. Legia Warszawa straci kolejnego napastnika. Wielkie problemy drużyny
  6. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News