Mistrzostwa Europy
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 27 Sierpnia 2020

Wielki sukces Polskiej zawodniczki. Zdobyła medal mistrzostw Europy

Mistrzostwa Europy w kolarstwie rozgrywane we Francji przyniosły Polakom dużo radości. Jedna z naszych zawodniczek przez długi czas była w czołówce i po bardzo dobrej końcówce wywalczyła medal. Reszta Polek również zaprezentowała się bardzo przyzwoicie.

Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym okazały się bardzo udane dla naszych zawodniczek. Największym sukcesem cieszyła się Katarzyna Niewiadoma, która zdobył brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego elity. Polka uplasowała się na trzecim miejscu za Holenderką Annemiek van Vleuten oraz Włoszką Elisą Longo Borghini.

Wielka kompromitacja TVP. W trakcie wczorajszego meczu kibice zobaczyli coś, co odebrało im mowę, wielka wpadka (FOTO)Wielka kompromitacja TVP. W trakcie wczorajszego meczu kibice zobaczyli coś, co odebrało im mowę, wielka wpadka (FOTO)Czytaj dalej

Mistrzostwa Europy w kolarstwie. Duży sukces Katarzyny Niewiadomej

We francuskim Plouay rozgrywane są właśnie mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym kobiet oraz mężczyzn. W imprezie trwającej od 24 do 28 sierpnia rywalizują zarówno juniorzy jak i seniorzy. W czwartek 27 sierpnia największy sukces osiągnęła Katarzyna Niewiadoma, która w wyścigu na trasie o długości 109 kilometrów zajęła trzecie miejsce.

Polka od samego początku znajdowała się w czołówce, a przez długą część wyścigu Niewiadoma, van Vleuten oraz Borghini jechały razem, oderwane od znajdującego się za nimi peletonu. Pod koniec wyścigu Holenderka oraz Włoszka uciekły Polce, a ona sama musiała bronić się przed atakami innej holenderskiej kolarki, Chantal Blaak.

Ostatecznie Polka utrzymała trzecią lokatę i zdobyła brązowy medal. Do pierwszej Annemiek Van Vleuten straciła niewiele, bo sześć sekund.

Adam Małysz przekazał ważne wiadomości Polakom. Chodzi o skoki narciarskie, Adam Małysz przekazał ważne wiadomości Polakom. Chodzi o skoki narciarskie, "zdecydowałem się na ten krok"Czytaj dalej

Wysokie miejsce innych Polek

W tym samym wyścigu ze startu wspólnego mogliśmy oglądać trzy inne Polki. Marta Lach zajęła wysokie 13. miejsce, Monika Brzeźna uplasowała się na 32. miejscu, zaś Małgorzata Jasińska była 42. Warto wspomnieć, że w poniedziałkowych zawodach bardzo dobrze pojechała Marta Jaskulska, która w jeździe indywidualnej na czas w kategorii do 23 lat zdobyła brązowy medal.