Mistrzostwa Polski w Wiśle
YouTube/Skijumping TV
Autor Wojciech Olszowy - 21 Grudnia 2020

Druzgocące wiadomości tuż przed mistrzostwami w Wiśle. Konkurs może zostać odwołany, wszystko na to wskazuje

Mistrzostwa Polski w Wiśle stoją pod poważnym znakiem zapytania. Zawody mają się odbyć już we wtorek, lecz nie wiadomo, czy do nich dojdzie. Wszystko przez pogodę, która ma być bardzo niesprzyjająca tego dnia. Organizatorzy będą pewnie czekać do ostatnich chwil z decyzją.

  • Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich mogą się nie odbyć
  • Wcześniej były problemy z terminem i miejsce
  • Teraz kłopoty sprawia pogoda
  • Byłyby to już drugie z rzędu odwołane zawody

Mistrzostwa Polski w Wiśle mogą się nie odbyć - takie prognozy słyszymy już w poniedziałek. Zaplanowane na wtorek zawody mogą być odwołane ze względu na zbyt silny wiatr. Oznaczałoby to, że już drugi rok z rzędu mistrzostwa kraju nie zostałyby rozegrane.

Mistrzostwa Polski w Wiśle pod znakiem zapytania

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich mają w tym roku wyjątkowego pecha. Początkowo, zgodnie z tradycją, zawody zaplanowano na 26 grudnia. Zmieniono jednak termin ze względu na Turniej Czterech Skoczni, który startuje dwa dni później. Nowa data mistrzostw kraju miała pozwolić na udział w nich naszych najlepszych skoczków - Kamila Stocha, Piotra Żyły czy Dawida Kubackiego. Teraz turniej miał się odbyć we wtorek 22 grudnia.

Napotkano w międzyczasie na inny problem. Tym razem miejsce było nieodpowiednie. Pierwotnie mistrzostwa miały się odbyć w Zakopanem, jednak na tamtejszych obiektach trwa remont, trwa również konflikt między TZN-em, a COS-em. W związku z tym, turniej przeniesiono do Wisły.

Wydawało się, że już nic nie stanie na przeszkodzie. Jak informuje portal skijumping.pl, odezwał się jednak największy wróg skoków narciarskich - pogoda. Prognozy na wtorek nie są optymistyczne. Według synoptyków w Wiśle tego dnia ma wiać bardzo silny wiatr, który nie pozwoli na oddawanie skoków. Prędkość ma dochodzić nawet do 8 m/s.

Ogromny skandal, Klemens Murańka jednak zdrowy. Polacy są wściekli, czują się oszukaniOgromny skandal, Klemens Murańka jednak zdrowy. Polacy są wściekli, czują się oszukaniCzytaj dalej

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w Wiśle miały odbyć się nowej, nietypowej formule. Jednocześnie rozegrano by zawody mężczyzn oraz kobiet, na zasadzie przeplatanki. Najpierw, pierwszą serię rozegrałyby panie, a po nich panowie. Następnie w finałowej serii skakałyby znowu kobiety, a po nich zawody zamknęliby skoczkowie.

Mistrzostwa Polski w Wiśle. Kolejne zawody, które się nie odbędą?

Nie byłby to pierwszy przypadek odwołania mistrzostw. Przypomnijmy, że warunki atmosferyczne nie pozwoliły na rozegranie ubiegłorocznych mistrzostw Polski. Wówczas nie były one możliwe do przeprowadzenia ze względu na zbyt wysokie temperatury.

Ostatnie mistrzostwa Polski jakie rozegrano, odbyły się 26 grudnia 2018 roku. Triumfował wówczas Kamil Stoch, który skoczył na odległość 140 metrów w pierwszej serii, a w drugiej próbie miał już znacznie słabszy wynik - 134,5 metra. Za nim uplasował się Dawid Kubacki, który uzyskiwał kolejno - 136 metrów w pierwszej i 119 metrów w drugiej serii. Na najniższym stopniu podium znalazł się Stefan Hula z wynikami 126,5 oraz 121,5 metra..

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News