Mistrzostwa świata kwalifikacje
Wikipedia
Autor Piotr Bernaciak - 4 Grudnia 2019

Zmiany w zasadach eliminacji mundialu 2022. Polacy będą mieli trudniej

Mistrzostwa świata w 2022 roku będą zupełnie inne od dotychczasowych turniejów. Zmieni się data, ale i system kwalifikacji, o czym informują media. Zbigniew Boniek potwierdził już nawet wstępnie nadchodzące zmiany.

Mistrzostwa świata mają teraz wyglądać zupełnie inaczej. Turniej zostanie rozegrany zimą, co z pewnością wpłynie na cały sezon 2020/2021. Kibicom może być trudno się do tego przyzwyczaić, jednak zmiany zostały już zatwierdzone i trzeba się z nimi pogodzić. Z racji rozgrywania meczów w Katarze z pewnością pewnego rodzaju kłopotem może być również konieczność gry w Katarze.

Dziś zatwierdzono również zmiany w sposobach kwalifikacji na turniej. Dowiedzieliśmy się, że Europę reprezentować będzie 13 drużyn. Okazuje się również, że spore zmiany czekają sam system eliminacji na etapie fazy grupowej. W grę wejdą również poczynania kadr narodowych w Lidze Narodów, co niekoniecznie może ucieszyć piłkarzy reprezentacji wszystkich krajów.

Milan dostał pierwszą ofertę za Krzysztofa Piątka. Polak podjął już decyzjęMilan dostał pierwszą ofertę za Krzysztofa Piątka. Polak podjął już decyzjęCzytaj dalej

Mistrzostwa świata 2022 będą przełomowe

W dziesięciu grupach eliminacyjnych wyłonimy dziesięć drużyn awansujących z pierwszego miejsca w grupie. Drużyny zajmujące drugie miejsca zagrają w rozgrywkach barażowych o kolejne trzy miejsca. Co ciekawe, do grona uczestników baraży dołączą dwa najlepsze zespoły z Ligi Narodów, które nie wywalczą bezpośredniego awansu na turniej w eliminacjach.

Oznacza to, że Polska będzie miała nieco trudniejszą drogę do pojawieniu się na wielkim turnieju po raz kolejny. Z pewnością nie jest to dobra wiadomość, zwłaszcza że przy obecnym rankingu FIFA będziemy losowani w eliminacjach z drugiego koszyka i najprawdopodobniej przyjdzie nam zmierzyć się z jedną z piłkarskich potęg już na poziomie walki o awans.

Mistrzostwa świata zapowiadają się interesująco

Zmiany potwierdził prezes Zbigniew Boniek, wskazując na to, że czekamy jeszcze na zatwierdzenie wszystkich informacji przez działaczy. Wszystko powinno zostać zatwierdzone w najbliższym czasie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Drogba wyjątkowo szczęśliwy po spotkaniu Roberta Lewandowskiego. "Daj się nacieszyć!"
  2. Koniec problemów Arkadiusza Milika. Wiemy, kiedy napastnik wróci do gry
  3. Trener mistrzów Polski wściekły na kibiców po meczu. "Pluli, wyzywali nas"
  4. Media: Zlatan Ibrahimović wybrał kolejny klub. Transfer o krok
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News