Mistrzostwa świata kibice
unsplash.com/@pascalswier16
Autor Łukasz Kowalski - 12 Stycznia 2021

Właśnie podjęto pilną decyzję. Mistrzostwa świata bez kibiców, potężny cios dla kibiców piłki ręcznej

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej odbędą się bez kibiców. Do ostatnich dni trwała walka Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej, o to, aby choć część fanów mogła zasiąść na trybunach. Przeciwni takiemu rozwiązaniu byli sami zawodnicy, którzy obawiają się zakażenia koronawirusem. Władze IHF wzięły pod uwagę ich obawy i na kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem turnieju poinformowały, że mundial odbędzie się przy pustych trybunach.

  • Mistrzostwa świata w piłce ręcznej jednak bez kibiców
  • Przeciwni wpuszczenia fanów na trybuny byli sami zawodnicy
  • Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej podjęła decyzję o braku kibiców w halach na kilkadziesiąt godzin przed startem turnieju
  • Na mundialu wystąpi reprezentacja Polski, która w grupie zmierzy się z Hiszpanią, Tunezją i Brazylią

Mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych odbędą się jednak bez kibiców. Władze Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej poinformowały o swojej decyzji zaledwie kilkadziesiąt godzin przed startem turnieju. Mecz otwarcia zaplanowany jest na środę.

Początkowo władze IHF planowały, żeby kibice mogli zająć 20% miejsc na trybunach. Przeciwko takiemu rozwiązaniu byli sami zawodnicy. List z apelem o brak fanów w halach podpisały największe gwiazdy turnieju, w tym Sander Sagosen czy Mikkel Hansen.

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej bez udziału kibiców

Pismo w tej sprawie podpisane przez wszystkich kapitanów europejskich drużyn trafiło na ręce szefa IFH Hassana Moustafy. - Zależy nam na tym, by na trybunach nie zasiadali kibice. Boimy się o nasze zdrowie i możliwe zakażenie koronawirusem - mówił niemiecki bramkarz Johannes Bitter cytowany przez Eurosport.

Szefowi IHF bardzo zależało na tym, aby turniej organizowany w jego ojczyźnie odbył się z udziałem kibiców. Moustafa wziął udział w posiedzeniu komitetu organizacyjnego, który podjął decyzję, że mundial odbędzie się bez udziału kibiców.

Porażające wiadomości przybiły kibiców. Kultowy piłkarz ma nowotwór, pilne oświadczenie klubuPorażające wiadomości przybiły kibiców. Kultowy piłkarz ma nowotwór, pilne oświadczenie klubuCzytaj dalej

- Prezydent IHF spotkał się z premierem Egiptu oraz ministrami zdrowia i sportu, by ponownie omówić tę kwestię i podjąć ostateczną decyzję. Wszystkie strony wzięły pod uwagę obecną sytuację związaną z pandemią COVID-19 oraz obawy, które w oficjalnym liście zgłaszali sami zawodnicy - napisało IHF w komunikacie.

- Wszystkie strony uzgodniły, że 27. mistrzostwa świata w piłce ręcznej odbędą się bez udziału publiczności za wyjątkiem mediów oraz przedstawicieli drużyn uczestniczących w rywalizacji. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim zaangażowanym w turniej - dodano.

Reprezentacja Polski w piątek rozpocznie walkę na mistrzostwach świata

Egipt po raz drugi w historii będzie organizatorem mistrzostw świata. Poprzedni turniej zorganizowali w 1999 roku. 27. mistrzostwa świata w piłce ręcznej rozpoczną się w środę od spotkania gospodarzy z Chile.

W egipskim turnieju wystąpią 32 ekipy. Z "dziką kartą" na mistrzostwa świata pojechała reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni trafili do grupy z Hiszpanią, Brazylią i Tunezją. Tytułu bronią Duńczycy.

Podopieczni selekcjonera Patryka Rombla udział w turnieju rozpoczną 15 stycznia pd spotkania z Tunezją. Początek meczu o godzinie 21:30. Mecze z Hiszpanią 17 stycznia i z Brazylią dwa dni później rozpoczną się o tej samej porze.

Polacy na mistrzostwach świata wystąpią po raz piętnasty. Do tej pory z mundiali przywozili cztery medale - jeden srebrny i trzy brązowe. Po raz ostatni na podium mistrzostw świata stanęli w 2015 roku w Katarze.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News