Autor Aleksy Kiełbasa - 28 Września 2020

Wielki cios dla polskich skoków narciarskich. Zakopane już liczy straty

Niestety, Mistrzostwa Świata Juniorów w Zakopanem, które miały odbyć się w przyszłym roku zostały odwołane. Takie informacje na swoim Twitterze przekazała Justyna Kowalczyk-Tekiela. Choć te doniesienia nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, to jak udało się dowiedzieć portalowi Sportsinwinter.pl, polska federacja podjęła decyzję o przełożeniu zawodów na kolejny rok. Pozostała jej jeszcze rozmowa z FIS-em.

Zakopane miało w przyszłym roku gościć najlepszych młodych adeptów narciarstwa klasycznego podczas Mistrzostw Świata Juniorów. Obiektami zmagań miały być tamtejsze trasy biegowe oraz kompleks skoczni Średniej Krokwi. Niestety, ale świat został postawiony na nogi przez koronawirusa, który również ogranicza możliwości organizatorów tej imprezy. W związku z tym młodzieżowy czempionat niemal na pewno zostanie odwołany o czym informuje Justyna Kowalczyk-Tekiela oraz Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskie Związku Narciarskiego.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg, oniemiejecie (FOTO)
  2. Wykroczenia, o których nie miałeś pojęcia. Możesz dostać za nie surowy mandat
  3. "Polski Ken" chciałby walczyć na Fame MMA. "Może niektórym zamknąłbym te piękne buźki"
Van Damme walczy ze śmiertelną chorobą. Przeszczep i leki nie pomogły, nie zostało mu wiele czasuVan Damme walczy ze śmiertelną chorobą. Przeszczep i leki nie pomogły, nie zostało mu wiele czasuCzytaj dalej

Mistrzostwa Świata Juniorów zostaną odwołane

Jako pierwsza informacje na ten temat za pośrednictwem swojego Twittera przekazała Justyna Kowalczyk-Tekiela.

Te doniesienia w rozmowie z portalem Sportsinwinter częściowo potwierdził Jan Wikiel.

– To nie jest jeszcze oficjalna informacja, ale tak najprawdopodobniej będzie. Czeka nas jeszcze rozmowa z FIS-em – przyznał sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego.

Ile zarobił Jan Błachowicz? Kwota jest porażająca, do końca życia nie będzie musiał pracowaćIle zarobił Jan Błachowicz? Kwota jest porażająca, do końca życia nie będzie musiał pracowaćCzytaj dalej

PZN podjął decyzję o przełożeniu zawodów

Jak udało się dowiedzieć Sportsinwinter.pl, powodów odwołania Mistrzostw Świata Juniorów jest kilka. Pierwszym z nich jest zakaz organizacji wydarzeń sportowych powyżej 250 uczestników, a biorąc pod uwagę liczbę zawodników i członków sztabu, ta bariera byłaby znacznie przekroczona. Ponadto zakopiański sanepid miał mocno odradzać organizatorom przeprowadzenie mistrzostw ze względu na duże ryzyko epidemiologiczne. Kolejną przeszkodą są zamknięte przez Polskę granice dla niektórych krajów.

- Dla wielu państw Polska ma zamknięte swoje granice i nie można byłoby tej zasady spełnić. Dlatego też podjęliśmy decyzję o odwołaniu imprezy i postaramy się zorganizować ją w kolejnym sezonie – powiedział na łamach Sportsinwinter.pl Jan Winkiel.

Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie raczej nie zagrożone

Jak zdradził również w rozmowie z portalem sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego, Mistrzostwa Świata seniorów w niemieckim Oberstdorfie nie powinny być zagrożone.

- Mistrzostwa dla seniorów zdecydowanie łatwiej jest zorganizować. FIS traktuje seniorów, jak osoby świadome i dbające o zasady. W przypadku juniorów jest trochę inaczej. Państwa też inaczej podchodzą do rywalizacji seniorów, łatwiej o pewne złagodzenie restrykcji wyjazdowych. FIS podkreśla jedno, że priorytetem są Puchary Świata i mistrzostwa. Tego się trzymamy – zakończył Jan Winkiel.

Źródło: Sportsinwinter

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Ile zarobił Jan Błachowicz? Kwota jest porażająca, do końca życia nie będzie musiał pracować
  4. Jerzy Brzęczek z koronawirusem. Wiemy co z najbliższym zgrupowaniem kadry
  5. Mateusz Borek wulgarnie skomentował triumf Błachowicza. Internet płonie po wyczynie Polaka
  6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

OBŁĘDNIE SMACZNE I PROSTE KOTLECIKI Z KURCZAKA - PYCHA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News