Mistrzostwa świata w lotach
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 9 Grudnia 2020

Mistrzostwa świata w lotach zagrożone? Pogoda może pokrzyżować szyki organizatorów

Mistrzostwa świata w lotach już w czwartek rozpoczną się w Planicy. Skoczków czekają sesja treningowa, a także kwalifikacje do piątkowego konkursu. Im bliżej startu imprezy, tym większe problemy mają jej organizatorzy. W Słowenii znacznie pogorszyły się warunki pogodowe, co sprawiło, że pojawiają się obawy, czy zawody uda się przeprowadzić. 

  • W dniach 10-13 grudnia mają odbyć się MŚ w lotach w Planicy
  • Skoczkowie na Letalnicy pojawią się już w czwartek, by wziąć udział w kwalifikacjach
  • W Słowenii panują złe warunki atmosferyczne
  • Pojawiają się obawy, czy zawody uda się przeprowadzić

Mistrzostwa świata w lotach to najważniejsza impreza pierwszej części sezonu 2020/2021. Już w czwartek skoczkowie mieli rozpocząć rywalizację od udziału w kwalifikacjach do piątkowego konkursu. Plany wszystkich może pokrzyżować jednak pogoda.

Jak kadra zareagowała na słynną wypowiedź Lewandowskiego o Brzęczku? Reprezentant Polski ujawniaJak kadra zareagowała na słynną wypowiedź Lewandowskiego o Brzęczku? Reprezentant Polski ujawniaCzytaj dalej


Mistrzostwa świata w lotach zagrożone?

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa świata w lotach narciarskich. Na czwartek w Planicy zaplanowano sesję treningową, a także kwalifikacje do piątkowego konkursu indywidualnego. Polscy kibice liczą na dobre występy naszych reprezentantów.

Zobacz także: Bardzo smutna wiadomość. W wieku 46 lat zmarła Elżbieta Bąk

Liderzy naszej kadry, a więc Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki nie pojechali do Niżnego Tagiłu i trenowali w Zakopanem. Trener Michal Doleżal na zawody Pucharu Świata do Rosji wysłał zawodników kadry B.

Podczas weekendowych zawodów Pucharu Świata z dobrej strony zaprezentował się Aleksander Zniszczoł. Skoczek wykorzystał swoją szansę i w nagrodę został włączony do polskiej kadry na mistrzostwa świata. O szansach Polaków wypowiedział się Apoloniusz Tajner.

Zobacz także: Wielki polski bank zdecydował. Duże podwyżki opłat już pewne

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego uważa, że naszych skoczków stać na walkę o medale. Były trener Adama Małysza wskazał, że przerwa od występów w Pucharze Świata dobrze zrobiła gwiazdom reprezentacji Polski. Zdaniem Tajnera Polacy mają przewagę nad rywalami.

Polscy skoczkowie zatriumfują w mistrzostwach świata? Polscy skoczkowie zatriumfują w mistrzostwach świata? "Mają przewagę nad rywalami"Czytaj dalej


Śnieżyca nad Planicą. Pogoda pokrzyżuje plany organizatorów MŚ?

Plany wszystkich może jednak pokrzyżować pogoda. Jeszcze do niedawna organizatorzy mistrzostw świata w Planicy obawiali się, że na skoczni będzie za mało śniegu. Aura postanowiła jednak zrobić Słoweńcom niespodziankę.

Od poniedziałku nad Planicą niemal bez przerwy pada śnieg. Opady są tak intensywne, że już we wtorek trzeba było zrezygnować ze skoków. Na Letalnicy mieli pojawić się przedskoczkowie, by testować sprzęt i obiekt, ale to się nie udało.

Im bliżej startu rywalizacji, tym coraz większa powstaje obawa, czy pogoda nie pokrzyżuje planów organizatorów. Jeśli uciążliwe opady utrzymają się do jutra, przeprowadzenie sesji treningowych i kwalifikacji może okazać się niemożliwe.

Miejmy jednak nadzieję, że warunki będą sprzyjały zawodnikom. Mistrzostwa świata już raz zostały przełożone. Skoczkowie mieli rywalizować o małą Kryształową Kulę już w marcu. Wówczas jednak wybuchła pandemia koronawirusa i o skakaniu nie było mowy.

Źródło: WP SportoweFakty

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News