Lech może stracić obrońcę
Łączy nas piłka
Autor Piotr Bernaciak - 11 Lipca 2019

Młoda gwiazda odejdzie z Lecha? Celtic w grze o transfer polskiego talentu

Lech Poznań może niebawem stracić jednego ze swoich najbardziej utalentowanych zawodników. Coraz głośniej mówi się o zainteresowaniu Celtiku. Odejście obrońcy byłoby ogromnym ciosem dla Kolejorza.

Lech Poznań póki co pozbył się tego lata kilku zawodników, którzy w ostatnich sezonach stanowili o sile zespołu. W drużynie nie zobaczymy już więcej między innymi Macieja Makuszewskiego, Macieja Gajosa, Matusa Putnockiego czy Łukasza Trałki, lecz zanosi się na to, że nie jest to koniec transferów wychodzących z ekipy Kolejorza. Dowiedzieliśmy się, że zespół opuścić może jeden z największych talentów w klubie.

Od dłuższego czasu mówiło się o możliwym transferze Roberta Gumnego, który ma być na celowniku brytyjskich klubów po świetnych występach w barwach Lecha w Lotto Ekstraklasie w poprzednim sezonie. Przez długi czas nie pojawiały się jednak żadne nowe doniesienia, które wskazywałyby na postępy w sprawie transferu. Teraz jednak ostatecznie możemy doczekać się potwierdzenia odejścia zawodnika.

Waldemar Fornalik: Dziczek wyjaśnił sytuacjęWaldemar Fornalik: Dziczek wyjaśnił sytuacjęCzytaj dalej

Celtic Glasgow wyrażał zainteresowanie Robertem Gumnym, jednak dopiero teraz postanowił zintensyfikować swoje starania o pozyskanie prawego obrońcy. Klub ze Szkocji zamierza tym samym ubiec angielskie Southampton, które również zamierzało zwrócić się do władz Lecha z oficjalną ofertą za piłkarza. Mistrzowie kraju mają wysłać ofertę transferową już w najbliższym czasie.

Jeżeli transfer dojdzie do skutku, to z pewnością chodzić będzie o ogromne stawki. Poznaniacy mogliby zgodzić się na odejście obrońcy, jednak z pewnością nie za niską kwotę. Doskonale zdają sobie sprawę z wielkiego zainteresowania, jakim cieszy się Gumny, wiedząc, że będzie można na nim zarobić kilka milionów euro. Mówi się o kwocie w wysokości 8 milionów.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News