MMA
instagram.com/janblachowicz
Autor Piotr Mika - 2 Października 2020

Polska stała się światową potęgą MMA. Niewiarygodne osiągnięcie naszych wojowników

MMA zdobywa coraz większą popularność w Polsce i na świecie, choć jest stosunkowo młodą dyscypliną sportu. Po tym, jak Jan Błachowicz sięgnął po pas UFC w wadze półciężkiej, Polska może cieszyć się osiągnięciem, którym do tej pory mogły pochwalić się tylko trzy inne państwa.

MMA zaczyna coraz bardziej zyskiwać na znaczeniu w kręgu dyscyplin, w której od lat króluje boks. Federacja UFC to największa i najbardziej prestiżowa organizacja zajmująca się tym sportem. Teraz po wygranej Jana Błachowicza z Dominickiem Reyesem i zdobyciu pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej, okazuje się że Polacy dołączyli do bardzo elitarnego grona.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media podały sensacyjną informację. Robert Lewandowski wybrany najlepszym na świecie, pękamy z dumy
  2. Waloryzacja 2021. Podwyżki jednak inne niż zakładano
  3. Nowy gwiazdor Liverpoolu zarażony koronawirusem. Ogromny pech, czeka go dłuższa przerwa
Tragedia polskich himalaistów. Dramatyczna akcja ratunkowa, jedna osoba nie żyje, los reszty wciąż nieznanyTragedia polskich himalaistów. Dramatyczna akcja ratunkowa, jedna osoba nie żyje, los reszty wciąż nieznanyCzytaj dalej

MMA. Polacy dołączają do potęg UFC

Amerykańska federacja po raz pierwszy zorganizowała swoją galę w 1993 roku. Gala UFC 1 jest uznawana za początek rozwoju MMA w takiej postaci, jaką znamy dzisiaj. Okazuje się, że od tamtej pory ledwie trzy kraje mogły pochwalić się posiadaniem mistrzów zarówno w żeńskich jak i męskich dywizjach. Teraz dołączyła do nich Polska.

Pierwszym takim krajem było USA po zwycięstwach Kena Shemrocka w 1995 roku oraz Rondy Rousey w 2012 roku. Kolejna była Brazylia z mistrzami Murilo Bustamante (2002 r.) i Amandą Numes (2016 r.) a następnie Holandia dzięki wygranym Basa Ruttena (1999 r.) i Germaine de Randamie (2017 r.).

Jerzy Brzęczek nie poprowadzi reprezentacji Polski. Wiemy, kto zastąpi selekcjoneraJerzy Brzęczek nie poprowadzi reprezentacji Polski. Wiemy, kto zastąpi selekcjoneraCzytaj dalej

Wielki sukces Jędrzejczyk i Błachowicza

Pierwszym przedstawicielem naszego kraju, który zdobył pas UFC była Joanna Jędrzejczyk, która sięgnęła po niego w 2015 roku walcząć w wadze słomkowej. Dzięki wygranej Jana Błachowicza w niedawnej walce z Dominickiem Reyesem, który przyniósł mu pas mistrzowski UFC w wadze półciężkiej, Polska dołączyła do elitarnego grona.

Co więcej, Jan Błachowicz jest trzecim najstarszym mistrzem UFC w historii. Starsi byli od niego jedynie 38-letni Daniel Cormier i 45-letni Randy Couture. "Cieszyński Książe" ma również najdłuższą serię zwycięstw w wadze do 93 kilogramów razem z Gloverem Teixeirą i Magomedem Ankalaevem. Każdy z nich wygrywał cztery walki z rzędu, a Polak ma szansę pobić ten rekord.

Źródło: mmarocks.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny wypadek na zakręcie mistrzów. Wideo
  2. Mieszkańcy USA przecierają oczy ze zdumienia. Jest wielkości dłoni i spadło z nieba
  3. Jerzy Brzęczek skarży się na Roberta Lewandowskiego. "Wszyscy na mnie patrzyli"
  4. Arkadiusz Milik może trafić do finalisty Ligi Mistrzów. Nagły zwrot w sprawie Polaka
  5. Wybrano nowego polityka, który będzie kierował polskim sportem. Kibice aż złapali się za głowy
  6. Niektórzy z nas mają "złotą krew" lub dodatkowe żebro. Jakie jeszcze cechy niezwykle rzadko występują u ludzi?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News