Joanna Jędrzejczyk
Facebook Joanna Jędrzejczyk
Autor Mateusz Dziubiński - 5 Marca 2020

Zatrważające wyznanie polskiej zawodniczki. "Czułam się jak błoto"

MMA w Polsce wiele zawdzięcza takim zawodnikom jak Joanna Jędrzejczyk. Pochodząca z Olsztyna zawodniczka od kilku lat regularnie osiąga sukcesy na krajowej, jak i międzynarodowej arenie. W wywiadzie udzielonym “Przeglądowi Sportowemu” Jędrzejczyk w mocnych słowach, zdradziła smutną prawdę o losie profesjonalnego zawodnika.

Joanna Jędrzejczyk przygotowuje się do walki o pas mistrzowski UFC w kategorii słomkowej. Jej rywalką na gali w Las Vegas będzie Chinka Weili Zhang. Starcie odbędzie się 7 marca. Polska zawodniczka od wielu tygodni intensywnie przygotowuje się do walki z aktualną mistrzynią świata.

Organizatorzy podjęli decyzję co do konkursu skoków w Planicy. Chodzi o koronawirusaOrganizatorzy podjęli decyzję co do konkursu skoków w Planicy. Chodzi o koronawirusaCzytaj dalej

MMA zyskało popularność dzięki walkom Jędrzejczyk

Walka z Zhang będzie dla naszej reprezentantki już dziesiąty starciem rangi mistrzowskiej w karierze. Jest to o tyle imponujące, że ogółem w federacji UFC Polka stoczyła tylko czternaście pojedynków. W rozmowie z “Przeglądem Sportowym” opowiedziała o swoich przygotowaniach do najbliższej walki. Zapytana o atuty w starciu z Chinką Jędrzejczyk chce wykorzystać swoje doświadczenie w starciach o najważniejsze tytuły.

- Byłam mistrzynią UFC przez 966 dni, a dzisiaj, gdy rozmawiamy, minęły 842 dni, od kiedy straciłam tytuł. I w tym czasie były już trzy posiadaczki pasa. Liczby mówią same za siebie. Weili jeszcze nie spotkała się z zawodniczką tej klasy, co ja. W teorii Zhang uchodzi za faworytkę, jest mistrzynią. Ale gdy wchodzimy do oktagonu, szanse zawsze rozkładają się po równo - powiedziała nasza reprezentantka.

Polka w dużym stopniu przyczyniła sie do popularyzowania tej dyscypliny sportu w ojczyźnie. Przed niezwykle ważną walką może liczyc na wsparcie wiernych fanów, jednak los zawodnika MMA to nie tylko życie usłane różami.

Karolina Woźniacki paraduje po polskich górach w samym biustonoszu. Zdjęcie podbija sieć (FOTO)Karolina Woźniacki paraduje po polskich górach w samym biustonoszu. Zdjęcie podbija sieć (FOTO)Czytaj dalej

Życie sportowca to nie tylko tytuły i splendor

Wywiad udzielony znanemu dziennikowi był dla Jędrzejczyk również okazją do ujawnienia pracy “za kulisami”. Zawodniczka opowiedziała o swojej motywacji do treningu.

- W każdym obozie treningowym udowadniam, że można trenować lepiej i mocniej. Dla ludzi, którzy nie rozumieją tego sportu, wyznacznikiem jest jedynie wynik pojedynku. W okresie przygotowawczym za każdym razem uczę się nowych rzeczy i to mnie miło zaskakuje. Nie jest tak, że chcę tylko podtrzymywać optymalną formę, ale rozwijam się i pracuję jeszcze ciężej. To określa mnie jako sportowca. - powiedziała Jędrzejczyk.

Nasza mistrzyni skorzystała z okazji i opowiedziała również o trudnych momentach, jakie zdarzały się w trakcie okresu przygotowawczego do walki z Weili Zhang. W jej wypowiedzi nie zabrakło mocnych słów.

- Staram się, aby emocje mną nie szargały, ale zrobiłam coś pod wpływem chwili. Gdy mniej więcej trzy czwarte obozu było za mną, wróciłam do domu, usiadłam i było mi tak ciężko, że zaczęłam płakać. Wiedziałam, że nie mogę się poddać. Nagrałam filmik, aby po walce pokazać ludziom, że nie wszystko wygląda tak kolorowo, jak może się wydawać. Moja praca to nie tylko końcowy sukces. Sukces to ból, cierpienie i samotność - zdradziła Polka.

Na pytanie, czy upubliczni wspomniane nagranie, Jędrzejczyk odpowiedziała:

- Jeszcze nie wiem. Ale wtedy chciałam pokazać, jak to wygląda. Chciałam podzielić się przemyśleniami w chwili, gdy czułam się jak błoto - zakończyła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w Europie
  2. Paweł Królikowski będzie pochowany w Warszawie. Syn podał datę jego pogrzebu
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Zjadła 3 pieczone ząbki czosnku. Obserwowała efekty i godzina po godzinie szczęka opadała jej coraz niżej

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News