MMA Marcin Najman
screen - youtube.com/ W ringu z Najmanem
Autor Łukasz Kowalski - 22 Listopada 2020

Czy Marcin Najman powinien odejść ze świata sportu?

MMA w Polsce cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Do tego stopnia, że powstała nawet organizacja Fame MMA, gdzie biją się postacie znane ze świata mediów bez większego doświadczenia w świecie sportu. Jednym z wyjątków jest Marcin Najman, którego kibice znali wcześniej z ringów bokserskich. Jego ostatnia walka zakończyła się skandalem, a sam pięściarz po raz kolejny został bohaterem prześmiewczych memów.

MMA w Polsce coraz bardziej zyskuje na popularności. Do tego stopnia, że tym sportem zajmują się przedstawiciele innych dyscyplin, jak np. bokser Marcin Najman. Pięściarz rozpoczynał swoją karierę w boksie. Na zawodowych ringach zadebiutował na początku XXI wieku. W kwietniu 2001 roku w debiutanckiej walce przegrał z przez nokaut z Peterem Simko, który przed walką z Najmanem miał na koncie 11 kolejnych porażek.

Wiemy, jaka kara czeka Marcina Najmana. Fame MMA przerywa milczenie, najostrzejsze konsekwencjeWiemy, jaka kara czeka Marcina Najmana. Fame MMA przerywa milczenie, najostrzejsze konsekwencjeCzytaj dalej

Przez całą swoją karierę bokserską stoczył 22. walki, z czego wygrał 15. W 2009 roku zaczął swoją karierę zawodnika MMA. Jego kariera zawodnika mieszanych sztuk walki jednak nie była usłana samymi sukcesami. Na 8 walk w MMA przegrał aż 5.

Najman został jedną z gwiazd Fame MMA, organizacji, w której celebryci, influencerzy i patogwiazdy walczą w oktagonie. W tej federacji stoczył cztery pojedynki, z czego połowę przegrał.

Wiosną bokser-celebryta zapowiedział koniec swojej sportowej kariery. Jego ostatnim pojedynkiem miała być sobotnia walka z Kasjuszem "Don Kasjo" Życińskim. Walka w formule bokserskiej zakończyła się skandalem. Najman dwukrotnie sfaulował rywala i sędzia go zdyskwalifikował. Obu zawodników z oktagonu musiała wyciągać ochrona.

Po walce władze Fame MMA zapowiedziały, że w jej szeregach nie ma już miejsca dla byłego boksera. Suchej nitki na Najmanie nie zostawiają także internauci, którzy otwarcie kpią z jego postawy, a dodatkowo tworzą z nim prześmiewcze memy. Wielu internautów z ulgą przyjęło informacje, że walka z "Don Kasjo" była ostatnią w karierze Najmana. W przypadku Najmana nigdy nie wiadomo jednak, czy nie zmieni on zdania.

Czy Marcin Najman powinien już odejść ze sportu?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News