MMA
Facebook Karolina Kowalkiewicz
Autor Mateusz Dziubiński - 26 Kwietnia 2020

Karolina Kowalkiewicz omal nie straciła oka. Czeka ją kolejna operacja, ale domaga się rewanżu

MMA cieszy się sporą popularnością w Polsce za sprawą występów naszych reprezentantów na największych galach świata. W ostatnich tygodniach głośno było o Karolinie Kowalkiewicz, która przegrała swój pojedynek w UFC i nabawiła się koszmarnej kontuzji oka. Zawodniczka mimo wszystko myśli o rewanżu z Xiaonan Yan.

MMA w ostatnich tygodniach dostarczyło nam sporo emocji, ale i zmartwień. Poważnie wyglądającej kontuzji w starciu z Weili Zhang doznała Joanna Jędrzejczyk, a kilkanascie dni wczęśniej koszmarnego uraz nabawiła się Karolna Kowalkiewicz. Zawodniczka wraca do zdrowia i chce rewanżu za ostatnią walkę.

Justyna Żyła pokazała swój dom. Dostała go po rozwodzie z Piotrem, jest wart fortunę (FOTO)Justyna Żyła pokazała swój dom. Dostała go po rozwodzie z Piotrem, jest wart fortunę (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
 2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa


MMA. Karolina Kowalkiewicz wraca do zdrowia po koszmarnej kontuzji

Polscy kibice mieszanych sztuk walki z zaniepokojeniem nasłuchiwali wieści o stanie zdrowia Karoliny Kowalkiewicz po jej lutowej walce z Chinką Xiaonan Yan. Na gali UFC w nowozelandzkim Auckland Polka przegrała na punkty, a przez większość pojedynku zmagała się z pękniętym oczodołem. Natychmiast po werdykcie trafiła do szpitala. Konieczna była operacja uszkodzonego oka. Zawodniczka wraca aktualnie do zdrowia. Udzieliła wywiadu dla TVP Sport w którym opowiedziała o przebytym urazie i planach na przyszłość.

- Po powrocie do Polski przeszłam operację rekonstrukcji oczodołu. Miałam wstawioną tytanową płytkę, żeby to oko podnieść, bo zapadło się do zatoki szczękowej. No, ale teraz już jest dobrze – widzę normalnie, a wcześniej bardzo długo widziałam podwójnie. Zdarza się to jeszcze, kiedy patrzę do góry albo w bok, ale jest już ok.

Dlaczego Gołota uciekł z ringu w walce z Tysonem? Wcale nie ze strachuDlaczego Gołota uciekł z ringu w walce z Tysonem? Wcale nie ze strachuCzytaj dalej


Polka chce rewanżu z chińską zawodniczką

Specjaliści za kilka tygodni mają ocenić czy potrzebna będzie kolejna operacja. Zawodniczka przyznała, że jest optymistką i liczy, że wkrótce będzie mogła wrócić do pełnego treningu, bez konieczności kolejnej wizyty na sali operacyjnej.

- Po trzech miesiącach będzie można powiedzieć coś więcej– jeżeli to podwójne widzenie będzie się utrzymywało, będę musiała przejść kolejną operację, podczas której będą mi regulować mięśnie, żeby to widzenie było normalne. Jestem optymistką. Cały czas ćwiczę to oko, przestrzegam zaleceń lekarzy i mam nadzieję, że po trzech miesiącach usłyszę, że kolejna operacja nie jest potrzebna.

Kowalkiewicz zdradziła także, że nie czuje się przegraną pojedynku z chińską zawodniczką i o ile tylko pozwoli jej na to zdrowie, chce doprowadzić do walki rewanżowej.

- Uważam, że nie przegrałam tej walki, bo byłam gorsza. Przegrałam przez kontuzję w pierwszej minucie pojedynku. Dostałam uderzenie w oko. Nie jest tak, że zostałam znokautowana czy poddana – zwyczajnie nie byłam zdolna do walki. - podsumowała fighterka.

Źródło: sport.tvp.pl

ZOBACZ TAKŻE:

   >
  1. Trzy miesiące byli na morzu. W końcu dotarli do portu, nikt nie mógł uwierzyć w wyniki badań
  2. ZUS opublikował komunikat w sprawie "trzynastek". Bardzo ważna informacja
  3. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  4. Mecz reprezentacji Polski z Holandią zostanie odwołany? Pojawił się ogromny problem
  5. Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościć
  6. Bill Gates powiedział ile zajmie nam powrót do normalności po pandemii. Czas liczy od dziś

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News