MMA
Pixabay
Autor Wojciech Olszowy - 29 Grudnia 2020

Polski gwiazdor MMA zatrzymany przez policję. Zachował się skandalicznie, teraz przeprasza

MMA uprawia się w ringu, o czym zapomniał jeden z najlepszych polskich zawodników w tej dyscyplinie, Mateusz Gamrot. Popularny "Gamer" został aresztowany przez policję za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Do zatrzymania doszło po tym, jak pod wpływem alkoholu awanturował się pod jednym z hoteli w Kudowie-Zdroju. Sportowiec usłyszał już zarzuty i wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

  • Policja zatrzymała znanego zawodnika MMA, Mateusza Gamrota
  • Powodem było naruszenie nietykalności cielesnej policjanta
  • Sportowiec miał jeden promil alkoholu we krwi
  • Gamrot przeprosił za swoje zachowanie

MMA. W nocy z 25 na 26 grudnia doszło do zatrzymania znanego zawodnika MMA, Mateusza Gamrota. Walczący od niedawna dla UFC wojownik miał naruszyć nietykalność cielesną jednego z policjantów. Do zdarzenia doszło w wyniku awantury pod hotelem w Kudowie-Zdroju. Gamrot przeprosił za swoje zachowanie i teraz czeka na konsekwencje prawne swojego czynu.

MMA. Zatrzymano Mateusza Gamrota

Wszystko miało miejsce w okresie świątecznym, w nocy z 25 na 26 grudnia. W tym czasie doszło do awantury pod jednym z hoteli w Kudowie-Zdroju. Na miejsce przyjechała policja, której obecność nie spodobała się zawodnikowi MMA. Mateusz Gamrot miał zaatakować jednego z funkcjonariuszy.

- Mężczyzna podczas przeprowadzanej interwencji był agresywny, zakłócił nietykalność cielesną funkcjonariuszy, a także kierował groźby karalne do policjantów i znieważył ich słowami powszechnie uważanymi za obelżywe - informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinsp. Wioletta Martuszewska.

Z ostatniej chwili. Polscy skoczkowie przebadani. Znamy wyniki testów, zapadła ostateczna decyzja co do startuZ ostatniej chwili. Polscy skoczkowie przebadani. Znamy wyniki testów, zapadła ostateczna decyzja co do startuCzytaj dalej

Gamrota zbadano alkomatem. Badanie wykazało jeden promil alkoholu w jego krwi. Za swoje zachowanie został zatrzymany i przewieziony na izbę wytrzeźwień. Usłyszał już zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji, a następnie został zwolniony z aresztu.

MMA. Mateusz Gamrot przeprasza za swoje zachowanie

Do całej sytuacji odniósł się sam zawodnik. Na swoim profilu na Facebooku zamieścił oficjalne oświadczenie, w którym przyznaje się do winy, przeprasza policjantów oraz kibiców i zapowiedział wsparcie dla akcji charytatywnej. - Drodzy Kibice, w nocy z piątku na sobotę (25/26 grudnia) zostałem zatrzymany przez policję. Przyczyną zatrzymania było moje niestosowne zachowanie, pod wpływem alkoholu, w stosunku do przeprowadzających interwencję policjantów. - zaczął Gamrot.

- Tego typu sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca, za co chciałem przeprosić przede wszystkim funkcjonariuszy, jak i fanów, których zaufanie nadszarpnąłem. Wiem, że jako sportowiec i osoba publiczna powinienem zawsze dawać przykład swoim zachowaniem. - czytamy dalej.

Zawodnik oznajmił, że w ramach zadośćuczynienia wsparł fundację pomagającą rodzinom poległych policjantów. - Zdaję sobie sprawę z tego, że same słowa nic nie znaczą, jeżeli nie zostaną poparte czynami. Dlatego w ramach moich przeprosin dobrowolnie wsparłem Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. - oznajmił.

OŚWIADCZENIE

Opublikowany przez Mateusza GamrotaPoniedziałek, 28 grudnia 2020

Mateusz Gamrot to jeden z najlepszych obecnie zawodników MMA w Polsce. Do niedawna występował dla federacji KSW. Od 2020 roku walczy dla najlepszej i najsłynniejszej federacji w tej dyscyplinie, czyli UFC. Stoczył tam jak do tej pory jeden pojedynek. 17 października przegrał niejednogłośną decyzją sędziów z Gruzinem Guramem Kutateladze. Była to jego pierwsza porażka w karierze. Wcześniej zwyciężał we wszystkich szesnastu starciach.

Źródło: klodzko.naszemiasto.pl

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News