Damian Janikowski
TOMASZ RADZIK/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 2 Czerwca 2020

MMA: Damian Janikowski chce walczyć z Tomaszem Drwalem

Damian Janikowski wyraża chęci do pojedynku z Tomaszem Drwalem, podczas gali KSW 53, która odbędzie się 11 lipca. Dla tego drugiego, byłby to powrót do klatki po pięciu latach przerwy. Tomasz "Gorilla" Drwal czekam z niecierpliwością" - napisał na swoim Facebooku brązowy medalista w zapasach w stylu klasycznym.

Tomasz Drwal należy do grona pionierów MMA w Polsce. Popularny „Goryl” zadebiutował na zawodowstwie w 2004 roku, a trzy lata później trafił do UFC. W ramach tej organizacji stoczył sześć walk, m.in. między innymi ze znanymi fanom KSW Thiago Silvą oraz Rousimarem Palharesem.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Robert Kubica ujawnił, gdzie mieszka. Prawdziwe luksusy, za tysiące euro. Jeden szczegół przyciąga uwagę (FOTO)
 2. Wyciekły zdjęcia dokumentów kierowców zatrzymanych przez warszawską drogówkę
Cała prawda o uwielbianym gwiazdorze wyszła na jaw. Fani są wściekli, teraz trafi do więzieniaCała prawda o uwielbianym gwiazdorze wyszła na jaw. Fani są wściekli, teraz trafi do więzieniaCzytaj dalej

Z kolei w KSW, Drwal po raz pierwszy wystąpił w maju 2015 roku podczas KSW 31. Wówczas naprzeciw niego stanął do walki Michał Materla. Musiał on uznać wyższość ówczesnego mistrza kategorii średniej. Wcześniej, ze względu na kontuzję, do skutku nie doszły jego hitowe starcia z Mamedem Chaidowem i Azizem Karaoglu. Kilka tygodni temu, Polak ogłosił powrót do organizacji KSW, a do klatki miałby wejść 11 lipca podczas studyjnej gali KSW 53. Z kolei dwa tygodnie temu portal PolishFighters.info zasugerował, że rywalem Tomasza Drwala może w lipcu być Damian Janikowski.

Damian Janikowski wezwał „Gorillę”, by ten stanął do walki za pośrednictwem mediów społecznościowych, po wywiadzie, jakie Drwal udzielił Tomaszowi Sararze.

"Po to człowiek trenuje i nazywa się sportowcem, aby konfrontować się z innymi sportowcami. Każdy chce wygrać, nikt nie chce przegrać. Ktoś musi. Porażki budują i zmieniają zawodnika. Tomasz "Gorilla" Drwal czekam z niecierpliwością" - napisał na Facebooku Damian Janikowski.

Piękne zachowanie piłkarzy Legii Warszawa. Zrezygnowali z prawdziwej fortunyPiękne zachowanie piłkarzy Legii Warszawa. Zrezygnowali z prawdziwej fortunyCzytaj dalej

Tomasz Drwal jest sceptycznie nastawiony do tego pomysłu

Tomasz Drwal we wspomnianym wywiadzie z Tomaszem Sararą, odniósł się do ewentualnego pojedynku z Damianem Janikowskim. 38-latek jest dosyć sceptycznie nastawiony do tego pomysłu.

– Rozmawiałem z Damianem, bo byliśmy razem na obozie w Zakopanem – powiedział. – Może to jest jakieś rozwiązanie – dla niego, dla mnie, wiadomo, jakieś atrakcyjne. Ale myślę, że teraz nie jest też czas dla Damiana po jego dwóch porażkach, ani też dla mnie, żeby wchodzić na tak wysokie obroty, bo jednak mimo wszystko… Mówią, że „a z Damianem sobie poradzisz”, ale ja nie walczyłem pięć lat.

Damian Janikowski jest brązowym medalistą olimpijskim w zapasach w stylu klasycznym z Londynu. Swoją przygodę z MMA rozpoczął imponująco, bowiem odniósł trzy efektowne zwycięstwa. Ostatnio nie wiedzie mu się tak dobrze. Janikowski przegrał trzy z ostatnich czterech walk, a na dodatek wszystkie przez nokauty. Jego pogromcami byli Michał Materla, Aleksander Ilic oraz ostatnio, w grudniu ubiegłego roku, Szymon Kołecki. Jedyne zwycięstwo w tym okresie wrocławianin odniósł we wrześniu zeszłego roku, szybko pokonując Tony’ego Gilesa.

Źródła: WP Sportowe Fakty, lowking.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna
  2. Ksiądz zorganizował drogę krzyżową w czasie pandemii. Policja umarza postępowanie, nie będzie kary
  3. Nie tylko piłka nożna wraca do gry. Pojawił się pomysł na kontynuowanie NBA
  4. Były reprezentant Polski zdenerwował kibiców. Chce zarabiać więcej jak premier. Innymi pieniędzmi gardzi
  5. Były piłkarz gotuje się przed walką z Najmanem. "Pseduosportowiec. Będzie mu przykro, kiedy dostanie lanie"
  6. TVN ujawnia: Poczta Polska zamówiła 3 mln więcej kart do głosowania, niż jest wyborców. Kuriozalne wytłumaczenie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News