Motor Lublin
Facebook Motor Lublin
Autor Mateusz Dziubiński - 16 Maja 2020

Skandal w polskiej trzeciej lidze. Legendarny klub awansował przy zielonym stoliku

Motor Lublin od lat tuła się po niższych ligach w kraju. Zasłużony klub, niegdyś rywalizujący w Ekstraklasie właśnie osiągnął sukces i wywalczył awans do drugiej ligi. Sposób, w jaki zespół uzyskał status drugoligowca, zakrawa jednak na skandal. O wszystkim zadecydowały nie wyniki na boisku, a obrady przy zielonym stoliku.

Motor Lublin znalazł się w samym środku skandalu, jaki wybuchł dzisiaj po ogłoszeniu decyzji Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Klub ze stolicy województwa lubelskiego otrzymał awans do drugiej ligi, mimo że w tabeli zajmował drugie miejsce za Hutnikiem Kraków, który promocji został pozbawiony.

Justyna Żyła ogłosiła, że szuka męża. Poinformowała też, jakie wymagania trzeba spełnić, by zostać kandydatemJustyna Żyła ogłosiła, że szuka męża. Poinformowała też, jakie wymagania trzeba spełnić, by zostać kandydatemCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przykre wieści potwierdziły się. Fani w rozpaczy po śmierci lokalnej legendy, pozostawił żonę i dwójkę małych dzieci
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać


Motor Lublin awansował do drugiej ligi w kontrowersyjnych okolicznościach

W ciągu ostatnich kilku dni poznaliśmy rozstrzygnięcia w trzeciej lidze polskiej. W grupach II i III podjęto decyzję o zakończeniu sezonu i ustaleniu rozstrzygnięć w oparciu o tabelę po dotychczas rozegranych spotkaniach. Tym samym awans do drugiej ligi w następnym sezonie wywalczyły KKS Kalisz i Śląsk II Wrocław.

Na podobne rozwiązanie zdecydowano się w grupie IV, jednak tutaj decyzja Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, odpowiadającego za organizację rozgrywek, spotkała się z wielkim oburzeniem piłkarskiego środowiska. Na sobotnim posiedzeniu LZPN zdecydował o przyznaniu awansu Motorowi Lublin, który zajmował… drugie miejsce w tabeli. Wyżej znajdował się zespół Hutnika Kraków, który mógł pochwalić się taką samą zdobyczą punktową i lepszym bilansem meczów bezpośrednich.

Przykre wieści potwierdziły się. Fani w rozpaczy po śmierci lokalnej legendy, pozostawił żonę i dwójkę małych dzieciPrzykre wieści potwierdziły się. Fani w rozpaczy po śmierci lokalnej legendy, pozostawił żonę i dwójkę małych dzieciCzytaj dalej


Prezes MZPN zapowiada sprzeciw wobec decyzji o awansie Motoru

Związek postanowił jednak zignorować zasadę bezpośrednich pojedynków i awans przyznał Motorowi, który od przeciwników lepszy był, jeśli chodzi o zdobycze bramkowe. Decyzja delikatnie mówiąc, nie spodobała się prezesowi Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, Ryszardowi Niemcowi, który zapowiedział podjęcie stosownych kroków prawnych.

"W tej chwili dotarła do mnie ta bezprawnie orzeczona decyzja Lubelskiego ZPN o wyrolowaniu Hutnika i próba wystawienia statusu II-ligowca! Haniebna praktyka na rympał nawiązuje do najgorszych wzorów korupcyjnej doby. Spotka się z należnym odporem prawnym" - napisał na Twitterze działacz.

Źródło: Twitter

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Film z polskiego miasta robi furorę w internecie. Natura pokazała klasę
  2. Wielka manifestacja w Warszawie. Górnicy odwołali swój udział w proteście
  3. Justyna Żyła ogłosiła, że szuka męża. Poinformowała też, jakie wymagania trzeba spełnić, by zostać kandydatem
  4. Wielbiły go miliony. Dziś były reprezentant kraju walczy o życie, wyjątkowo smutna historia z Anglii
  5. Robert Lewandowski zwrócił się do wszystkich Polaków. Słowa nie pozostawiają wątpliwości
  6. Nawet 150 zł więcej do emerytury, jest nowy sposób. Nie spiesz się, a twoje świadczenie będzie wyraźnie wyższe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News