Najśmieszniejsze nazwy polskich klubów piłkarskich
Pixabay - KeithJJ
Autor Piotr Bernaciak - 19 Kwietnia 2020

Najśmieszniejsze nazwy polskich klubów pilkarskich. Aż trudno uwierzyć w klub numer 2

Najśmieszniejsze nazwy polskich klubów piłkarskich wywołują szeroki uśmiech na twarzach kibiców. Przedstawiamy listę najzabawniejszych nazw klubów występujących w oficjalnych rozgrywkach Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wiele z nich brzmi wręcz nieprawdopodobnie.

Najśmieszniejsze nazwy polskich klubów piłkarskich. Aż trudno uwierzyć w to, że niektóre z tych drużyn naprawdę funkcjonują i grają w ligach zrzeszonych w Polskim Związku Piłki Nożnej. Nazwy niektórych z nich brzmią wyjątkowo absurdalnie, lecz ich kibice są dumni z nazwy, która przyciąga na pierwszy rzut oka. Trzeba przyznać, że założyciele danych drużyn mieli sporo wyobraźni.

Najczęściej nietypowe nazwy dotyczą klubów z najniższych klas rozgrywkowych, bowiem w najwyższych ligach grają zespoły o najbogatszej historii, które powstawały, gdy przywiązanie do nazwy było bardzo ważne. Młodsze kluby charakteryzują się wyjątkowo ciekawymi historiami związanymi z ich zakładaniem. Przedstawiamy najciekawsze przykłady nietypowych nazw klubów piłkarskich w Polsce.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz zdradził swój największy sekret. Te zdjęcia mówią wszystko, wielka niespodzianka (FOTO)
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
Cristiano Ronaldo wstawił zdjęcie z łóżka z narzeczoną. Wymowny komentarz piłkarza (FOTO)Cristiano Ronaldo wstawił zdjęcie z łóżka z narzeczoną. Wymowny komentarz piłkarza (FOTO)Czytaj dalej

Najśmieszniejsze nazwy polskich klubów piłkarskich. Nie uwierzysz w numer 2

10. Foto-Higiena Błyskawica Gać

Klub ten występuje w III lidze, a więc na czwartym poziomie rozgrywkowym. Nazwa jest doskonale znana również fanom reprezentacji Polski, bo niemal na każdym meczu drużyny narodowej pojawia się flaga z nazwą "Foto-Higiena".

9. Milan Milanówek

Nazwa klubu odwołuje się najprawdopodobniej do miasta, w którym występuje drużyna, choć niektórzy twierdzą, że być może założyciele chcieli jednocześnie oddać hołd słynnym Rossonerim z Mediolanu.

8. Prawda Stara Prawda

7. Sprzęgło Wejherowo

6. Tutti Frutti Rozpędziny

Kibice z całego świata w żałobie. Zmarł jeden z najsłynniejszych sędziów w historiiKibice z całego świata w żałobie. Zmarł jeden z najsłynniejszych sędziów w historiiCzytaj dalej

Najśmieszniejsze nazwy polskich klubów piłkarskich. Założyciele mieli bujną wyobraźnię

5. Żyrzyniak Żyrzyn

Problemów z zapisaniem poprawnej nazwy klubu nie będą mieli chyba jedynie mieszkańcy Żyrzyna. Klub ten z pewnością mógłby pojawiać się w szkolnych dyktandach z oczywistych przyczyn.

4. Zorza Grzmiąca

3. Farmacja Tarchomin

2. Iskra Stolec

Nazwa klubu ze wsi Stolec wywołała olbrzymie rozbawienie kilka lat temu, gdy na mecz wybrał się prowadzący kanał Kartofliska Radosław Rzeźnikiewicz. Nie da się ukryć, że brzmi ona wyjątkowo absurdalnie.

1. Coco Jumbo Warszawa

W warszawskiej klasie B występuje Coco Jumbo Warszawa, słynny klub, który był jedną z najczęściej przegrywających drużyn w Polsce. Słynne Kokosy dorobiły się sporego grona fanów, także poprzez działalność w mediach społecznościowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
  2. Służby pilnie poszukują klientów Lidla. Robiłeś wtedy zakupy? Natychmiast zgłoś się do sanepidu
  3. Xavi i Iniesta wrócą do Barcelony? Zadziwiające doniesienia hiszpańskich mediów
  4. Kibice na całym świecie w żałobie. Mistrz świata zginął, osierocił czwórkę dzieci
  5. Patogwiazdor Fame MMA został dziennikarzem. Sprowadził kontrowersyjnego gościa
  6. Godziny dla seniorów już nie codziennie. Sklepy ograniczają udogodnienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News