Napoli
ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News
Autor - 14 Czerwca 2020

Gol z rzutu rożnego i występ dwóch Polaków. Znamy finalistów Pucharu Włoch (WIDEO)

Napoli z Piotrem Zielińskim oraz Arkadiuszem Milikiem w składzie zmierzyło się na własnym stadionie z Interem Mediolan w półfinale Pucharu Włoch. Ozdobą spotkania był gol zdobyty bezpośrednio z rzutu rożnego prze z Christiana Eriksena.

Do meczu z Interem Napoli przystępowało z jednobramkową zaliczką z pierwszej rundy rywalizacji. Wówczas jedynego gola w meczu zdobył hiszpański rozgrywający Fabian Ruiz. Spotkanie rewanżowe nie rozpoczęło się jednak po myśli podopiecznych Gennaro Gattuso, którzy stracili prowadzenie w dwumeczu już w drugiej minucie.

Młoda Karolina Małysz wprawiła fanów w zdziwienie. Gdy zobaczyliśmy jej zdjęcia, oniemieliśmy Młoda Karolina Małysz wprawiła fanów w zdziwienie. Gdy zobaczyliśmy jej zdjęcia, oniemieliśmy Czytaj dalej

1. Ile zarabia Adam Małysz? Powalająca kwota
  2. Naukowiec podał date, kiedy wróci normalne życie. Przyjdzie nam jeszcze długo poczekać

Napoli ze zwycięskim remisem, gol Eriksena to za mało

Do ustawionej w narożniku piłki podszedł Christian Eriksen. Duńczyk zaskoczył obronę oraz, przede wszystkim, bramkarza gospodarzy ostrym wstrzeleniem piłki na krótki słupek. Centra okazała się groźnym strzałem, który dał prowadzenie ekipie z Lombardii. W kolejnych minutach Inter naciskał, jednak nie był w stanie podwyższyć prowadzenia.

Tuż przed przerwą, gola na wagę awansu zdobył Dries Mertens. Akcję fantastycznym wykopem rozpoczął David Ospina. Piłkę przyjął Lorenzo Insigne. Następnie Włoch ściął do środka i w tempo odegrał do nadbiegającego Belga. Ten uderzył w krótki róg obok bezradnie interweniującego Samira Handanovicia. Dla Mertensa było to 122. trafienie w barwach Napoli, co sprawiło, że stał się on najskuteczniejszym zawodnikiem w historii klubu. Wynik utrzymał się do końca spotkania, a Napoli awansowało dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu.

Polska drużyna narodowa na skraju przepaści. Nagle Adam Małysz wykonał pilny telefonPolska drużyna narodowa na skraju przepaści. Nagle Adam Małysz wykonał pilny telefonCzytaj dalej

Milik z ławki, Zieliński w pierwszym składzie

Do sukcesu Napoli przyczynili się obaj Polacy, którzy występują w barwach ekipy spod Wezuwiusza. 84 minuty rozegrał Piotr Zieliński, którego w końcówce meczu zmienił Allan. W 74. minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik, który wszedł z Driesa Mertensa.

Finał Pucharu Włoch odbędzie się w środę na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. Rywalem Napoli będzie Juventus, który w piątek wyeliminował AC Milan dzięki przewadze bramek zdobytych na wyjeździe (1:1 i 0:0).

5. Sportowiec stoczył walkę na śmierć i życie z przestępcą. "Myślałem, że mnie zabije"
  6. Maseczki mogą bardziej szkodzić, niż pomagać. Przed założeniem musisz pamiętać o jednej rzeczy