Napoli
MARCO BERTORELLO/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 22 Grudnia 2020

Klub reprezentantów Polski zmieni trenera? Wielkie zamieszanie we Włoszech, media donoszą o możliwości zmian

Napoli po imponującym początku sezonu zanotowało ostatnio dwie porażki w starciach z najpoważniejszymi rywalami do czołowych miejsc w Serie A. Najpierw przegrana z Interem Mediolan, a następnie z Lazio Rzym mocno rozczarowały fanów. Okazuje się, że słabe wyniki w ostatnich spotkaniach mogą sprawić, że z posadą trenera pożegna się Gennaro Gattuso. Włoch jeszcze niedawno był noszony na rękach i oferowano mu nową umowę. 

  • Napoli w dwóch ostatnich kolejkach Serie A nie zdobyło nawet punktu
  • Podopieczni Gennaro Gattuso przegrali z Interem Mediolan i Lazio Rzym
  • Słaba postawa drużyny sprawiała, że wstrzymano rozmowy z Gattuso na temat przedłużenia umowy
  • Przyszłość Włocha stanęła pod znakiem zapytania

Napoli do niedawna było bardzo zadowolone z pracy trenera Gennaro Gattuso. Włoch dostał propozycję przedłużenia umowy i wydawało się, że na długo zagości pod Wezuwiuszem. Okazuje się jednak, że rozmowy na temat nowego kontraktu wstrzymano.

Napoli przegrywa w Serie A. Posada Gattuso zagrożona?

Ostatnie tygodnie nie są udane dla Napoli. Klub z południa Włoch po imponującym początku sezonu wyraźnie zwolnił. Jeszcze niedawno podopieczni Gennaro Gattuso demolowali AS Romę, która wyjątkowo dobrze gra w tym sezonie, a teraz sami muszą uznać wyższość ligowych gigantów.

Napoli w ostatnich dwóch meczach nie wywalczyło nawet punktu. Spotkania z Interem Mediolan i Lazio Rzym były niezwykle ważne. Drużyny te należą do ligowej czołówki i są bezpośrednimi rywalami Neapolitańczyków w walce o najwyższe lokaty Serie A.

Najpierw porażka z Interem na San Siro, a ostatnio w Rzymie z Lazio mocno zaburzyły do niedawna dobrą atmosferę wokół klubu. Zwłaszcza po porażce z rzymskim zespołem na drużynę Gennaro Gattuso spadła lawina krytyki. Występ podopiecznych legendarnego piłkarza uznano za beznadziejny.

Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje 14-letnia gwiazda sportu, powikłania po COVID-19 były zbyt ciężkieTragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje 14-letnia gwiazda sportu, powikłania po COVID-19 były zbyt ciężkieCzytaj dalej

Okazuje się, że właśnie sam Gattuso może mieć problemy przez słabe wyniki swoich piłkarzy. Jeszcze do niedawna Napoli oferowało mu nowy kontrakt, teraz sprawa się skomplikowała. Rozmowy zostały podobno wstrzymane.

Gennaro Gattuso nie doostanie nowego kontraktu?

“Il Mattino” podaje informację, że Napoli i Gattuso wstrzymali negocjacje. Rozmowy nie zostaną wznowione przed świętami. Wloscy dziennikarze uważają, że na drodze do porozumienia stanęły prawa do wizerunku.

Napoli słynie z tego, że chce mieć pełną kontrolę nad swoimi zawodnikami. W ostatnich miesiącach to m.in. właśnie kwestia praw do wizerunku stała na przeszkodzie przy przedłużeniu umowy z Piotrem Zielińskim i Arkadiuszem Milikem. Ostatecznie pomocnik przedłużył umowę.

Arkadiusz Milik natomiast szykuje się do opuszczenia klubu już w styczniu. Polak może liczyć na oferty z Interu Mediolan i Juventusu.Dyrektor sportowy Napoli potwierdził ostatnio, że klub będzie chciał sprzedać 26-latka.

Co do Gennaro Gattuso, jego umowa wygasa wraz z końcem sezonu. Być może chwilowe ochłodzenie stosunków między trenerem a Napoli wynika ze słabszej postawy drużyny. Istnieje możliwość, że współpraca stron zakończy się jednak wcześniej niż jeszcze niedawno planowano.

Źródło: “Il Mattino”

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News