NBA
Youtube
Autor Bartosz Goluch - 10 Lutego 2020

Niebywały rzut w ostatniej sekundzie meczu NBA. Nie miał prawa tego trafić! (WIDEO)

NBA uchodzi za jedną z najbardziej spektakularnych lig świata bez podziału na rozgrywki. Tę opinię potwierdził gracz Utah Jazz Bojan Bogdanović, który w ostatniej akcji meczu zapewnił swojej drużynie karkołomnym rzutem z dużej odległości.

W końcówce czwartej kwarty Houston Rockets prowadzili z Utah Jazz 113:111. Zegar wskazywał 1,6 sekundy - w tym czasie goście musieli rzucić za trzy, by zwyciężyć lub za dwa, by doprowadzić do dogrywki. Jazzmeni wybrali tę pierwszą opcję i pokusili się o rzut daleko zza łuku.

Kibole Legii Warszawa atakują własnego zawodnika. Kiedyś już go pobiliKibole Legii Warszawa atakują własnego zawodnika. Kiedyś już go pobiliCzytaj dalej

NBA - szalona końcówka meczu w Houston

Po wznowieniu gry po przerwie, o którą poprosił trener Utah Quin Snyder, piłka trafiła do Bojana Bogdanovicia. Zawodnik z Bośni jest ekspertem od "trójek" - legitymuje się imponującym wskaźnikiem 42.4 proc. rzutów zza linii 7,24 m. Mimo asysty P.J. Tuckera i Jamesa Hardena zawodnik Jazz zdołał oddać rzut przed końcową syreną. Ku rozpaczy kibiców Houston, wybity z rytmu Bośniak jakimś cudem trafił do kosza ich drużyny. Mecz zakończył się jednopunktową wygraną gości i szaloną radością koszykarzy z Salt Lake City.

- Miałem na sobie dwóch facetów, więc myślałem, że zostanę zablokowany albo sfaulowany. A później, jak tylko wypuściłem piłkę z rąk, zobaczyłem, że wpadła do kosza - oświadczył po meczu uradowany Bogdanović.

Polski skoczek załamany swoją formą. Opublikował pełen goryczy wpisPolski skoczek załamany swoją formą. Opublikował pełen goryczy wpisCzytaj dalej

Po zwycięstwie nad Houston Rockets, Utah Jazz zajmują 4. pozycję w tabeli Konferencji Zachodniej, znajdując się tuż nad ostatnimi rywalami. Prowadzą wciąż koszykarze Los Angeles Lakers. Na Wschodzie najlepsi są natomiast zawodnicy Milwaukee Bucks, za nimi znajdują się Toronto Raptors, a trzecie miejsce zajmują Boston Celtics. Rockets plasują się na 5. miejscu Konferencji Zachodniej NBA.

2. Rekord świata pobity. Polscy kibice oszaleli z radości (Wideo)
  3. Nowy rekord Polski. Fantastyczny występ naszych reprezentantów (Wideo)
  4. Tak wyglądały narodziny legendy. Mariusz Pudzianowski publikuje wzruszające nagranie (WIDEO)
  5. Krzysztof Piątek tłumaczy się z kompromitującego występu. "Nie mam hopla na punkcie bramek"