NBA All-Star Game Mecz gwiazd Konkurs wsadów Aaron Gordon
Instagram - Aaron Gordon
Autor Piotr Bernaciak - 16 Lutego 2020

Wielkie oburzenie po Konkursie Wsadów w NBA. Gwiazdor okradziony ze zwycięstwa

NBA co roku organizuje dla swoich fanów Mecz Gwiazd, któremu towarzyszą różne konkursy, w tym Konkurs Wsadów. W tym roku doszło do ogromnej kontrowersji, na skutek której gwiazdor nie został zwycięzcą.

NBA cieszy się zainteresowaniem nie tylko dzięki fantastycznym zmaganiom zawodników w sezonie zasadniczym i w play-offach, ale również dzięki organizacji meczu gwiazd. To właśnie to wyróżnia dyscyplinę na tle innych sportów. Co roku największe gwiazdy z całej ligi mierzą się ze sobą, tworząc fantastyczne widowisko również w trakcie konkursów indywidualnych.

W tym roku tradycyjnie odbył się Konkurs Wsadów, który zakończył się kontrowersją. Wszystko przez to, że zwycięstwa decyzją jury pozbawiony został Aaron Gordon, niekwestionowany gwiazdor NBA pod względem wykonywanych wsadów. Tym razem głosujący zadecydowali o jego porażce, co nie spotkało się ze zrozumieniem ze strony publiczności na całym świecie.

Piotr Żyła zaskoczył wszystkich fanów w kwalifikacjach. Zadziwiający skok polskiego skoczkaPiotr Żyła zaskoczył wszystkich fanów w kwalifikacjach. Zadziwiający skok polskiego skoczkaCzytaj dalej

NBA organizuje konkursy indywidualne

Największe zainteresowanie przyciągnął dzisiejszy Konkurs Wsadów, w którym faworytem był Aaron Gordon z Orlando Magic. To właśnie on uchodzi za największego specjalistę w dziedzinie wsadów w całej lidze, dlatego można było się spodziewać, że w tym roku zawody również padną jego łupem. Decyzja jurorów była jednak inna, pomimo tego, że zdobył on 297 na 300 możliwych głosów.

Zwycięzcą został Derrick Jones Jr., co doprowadziło do głośnych dyskusji. Aaron Gordon nie wygrał pomimo tego, że zaliczył wsad nad mierzącym 226 centrymetrów wzrostu Tacko Fallem z Boston Celtics. Wydawało się, że w takim przypadku wygrana jest jedynie formalnością, ale jurorzy przyznali więcej punktów koszykarzowi Miami Heat. W internecie pojawiło się wiele dyskusji.

Niesamowita seria Cristiano Ronaldo. Udowodnił, że wciąż jest na samym szczycieNiesamowita seria Cristiano Ronaldo. Udowodnił, że wciąż jest na samym szczycieCzytaj dalej

NBA. Kontrowersje po Konkursie Wsadów

Aaron Gordon był tak zły po przegranej po dogrywce Konkrusu Wsadów, że wprost przyznał swoje zakończenie udziału w dalszych konkursach. Zapowiedział, że nie pojawi się już w zawodach Meczu Gwiazd NBA. Można zrozumieć jego wielką frustrację w związku z tego typu decyzją.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legia Warszawa nie wygrała z Rakowem Częstochowa. Decydujący gol padł w ostatnich sekundach
  2. Niesamowita seria Cristiano Ronaldo. Udowodnił, że wciąż jest na samym szczycie
  3. Arkadiusz Milik znów kontuzjowany. Poważny problem napastnika reprezentacji Polski
  4. Anna Lewandowska weźmie udział w wyborach Miss Niemiec. Polka oznajmiła wspaniałą wiadomość
  5. Wielkie zamieszanie w Polsacie. Czołowi komentatorzy odchodzą ze stacji
  6. Po Walentynkach gruchnęła radosna nowina od Żyłów. Justyna i Piotr są szczęśliwi

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News