Neymar
Facebook Neymar
Autor Mateusz Dziubiński - 3 Kwietnia 2020

Wzruszający gest Neymara. Brazylijczyk przekazał gigantyczną kwotę w pełni anonimowo

Neymar na czołówki gazet trafia w ostatnim czasie głównie z uwagi na wzbudzane kolejnymi ekscentrycznymi zachowaniami kontrowersje. Najdroższemu piłkarzowi świata zarzucić można wiele, ale nie na pewno nie brak ogromnego serca i chęci pomocy potrzebującym. Brazylijczyk przeznaczył ogromną sumę pieniędzy na pomoc w walce z koronawirusem, Fakt ten chciał utrzymać w tajemnicy.

Neymar udowodnił, że jest nie tylko genialnym piłkarzem, ale też człowiekiem o wielkim sercu. Piłkarz rodem z Brazylii postanowił wzorem innych sportowców włączyć się do walki z rozprzestrzeniającą pandemią koronawirusa i również przekazać ogromne środki na pomoc potrzebującym. Jako hojny darczyńca chciał jednak pozostać anonimowy.

DZISIAJ GRZEJE:

    1. Zmarł słynny bramkarz, który zapisał się w historii. Wielbiły go dziesiątki tysięcy kibiców
    2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
Kamil Stoch oszukany. Polak nie dostanie całej nagrody za Raw Air, żenująca decyzjaKamil Stoch oszukany. Polak nie dostanie całej nagrody za Raw Air, żenująca decyzjaCzytaj dalej


Neymar dokonał ogromnej wpłaty na rzecz walki z koronawirusem

W ostatnim czasie wielu wybitnych przedstawicieli świata sportu zdecydowało się włączyć do walki z pandemią koronawirusa, która paraliżuje świat. Ogromne sumy pieniędzy służbie zdrowia przekazali Rafael Nadal, Cristiano Ronaldo, Lionel Messi czy słynny agent piłkarski Jorge Mendes. W Polsce pomagają Jakub Błaszczykowski i jego fundacja oraz Robert i Anna Lewandowscy, którzy przeznaczyli milion euro na rzecz jednoimiennych szpitali zakaźnych w Polsce. Do kolegów z boiska dołączył Neymar, który postanowił jednak nie robić z darowizny medialnego wydarzenia i fakt o przekazaniu ogromnej sumy pieniędzy chciał utrzymać w tajemnicy.

Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące Czytaj dalej


Gwiazdor PSG chciał utrzymać piękny gest w tajemnicy. Nie szukał poklasku

Pod koniec marca zawodnik Paris Saint-Germain przekazał około 870 tysięcy euro na rzecz UNICEF oraz funduszu solidarnościowego w Brazylii. Neymar dokonał wpłaty na rzecz organizacji anonimowo, jednak dziennikarze szybko odkryli, kto jest tak hojnym darczyńcą. W brazylijskim programie telewizyjnym "Fofocalizando" podano informację o pięknym geście gwiazdora.

- Wolał nie ujawniać publicznie darowizny. My mówimy o tym wszystkim, ponieważ chcemy informować opinię publiczną także o miłych rzeczach, o których usłyszymy. Uważam, że to pozytywne podejście, które może stanowić zachętę dla kolejnych sportowców i innych osobowości - powiedział dziennikarz Chris Flores.

Neymar wykazał się niebywałą skromnością i wielkim sercem. Brazylijczykowi należą się wielkie brawa!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeden kontynent ma rekordowo mało zakażeń koronawirusem. Mieszkańcy mają przewagę, eksperci tłumaczą
  2. Nietrzeźwy mężczyzna uciekł z kwarantanny. Wsiadł do metra, przejechał całą linię, trwa dezynfekcja
  3. Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra Żyły
  4. Znany piłkarz idzie do wojska. Przed nim cztery tygodnie w zupełnie nowych warunkach
  5. Cały świat piłki nożnej płacze po stracie. "Zmarł nasz papież"
  6. Cały świat piłki nożnej płacze po stracie. "Zmarł nasz papież"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News