Neymar kibice Thomas Tuchel
Instagram - Neymar
Autor Piotr Bernaciak - 9 Października 2019

Trener PSG broni kibiców. "Rozumiem wszystkich tych, którzy krytykują Neymara"

Neymar spotyka się z głośną krytyką ze strony kibiców PSG. Brazylijczyk wciąż nie może liczyć na wsparcie po próbach odejścia z Paris Saint-Germain. W sprawie wypowiedział się teraz trener klubu z Paryża.

Neymar naraził się u kibiców Paris Saint-Germain tego lata, gdy próbował wymusić na władzach klubu przenosiny do Barcelony. Długo wydawało się, że jego misja ostatecznie powiedzie się, jednak w pewnym momencie włodarze klubu zrezygnowały z ponownego zatrudnienia Brazylijczyka. Stało się jasne, że jego dalszy pobyt w Paryżu nie będzie wyglądał tak, jak wcześniej.

Kibice wcześniej mieli go za wielkiego idola, jednak sytuacja uległa radykalnej zmianie w momencie, gdy sympatycy drużyny z Paryża dowiedzieli się o planach swojego ulubieńca. Natychmiastowo ogłoszono, że wszystkie największe fankluby odcinają się od dalszej współpracy z Neymarem. Po długim okresie milczenia głos zabrać postanowił trener Thomas Tuchel, nieoczekiwanie broniąc tych, którzy regularnie zasiadają na trybunach Parc des Princes.

Cristiano Ronaldo pocałował kolegę po ostatnim zwycięstwie. Zdjęcie podbija internetCristiano Ronaldo pocałował kolegę po ostatnim zwycięstwie. Zdjęcie podbija internetCzytaj dalej

Neymar jest w konflikcie z kibicami

Zachowania Neymara tego lata nie były uznawane za normalne przez kibiców, jednak byli oni przyzwyczajeni do tego, że ich dawny ulubieniec jest bardzo rozkapryszony. Najlepiej w tej sytuacji byłoby, gdyby piłkarz ostatecznie zmienił klub, jednak do tego nie doszło. W związku z tym obie strony muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości i nauczyć się wzajemnie tolerować. Kibice mają z tym problem.

- Nie jest łatwo słyszeć każdego tygodnia z ust jednego z najlepszych zawodników, że chce odejść z klubu. To nie jest łatwa sytuacja. Rozumiem wszystkich tych, którzy krytykują Neymara. Wyrażają w ten sposób swoją opinię - powiedział w rozmowie z dziennikarzami trener PSG Thomas Tuchel, komentując okoliczności, w jakich Neymar ostatecznie pozostał w Paryżu. Wiele osób czuje zaskoczenie po wypowiedzi trenera.

Neymar chciał odejść z PSG

Wydaje się, że relacji na linii kibice - Neymar nie da się już w tym momencie uratować. Najbardziej zagorzali sympatycy PSG podkreślają, że nie mają zamiaru nawet cieszyć się z goli strzelonych przez Brazylijczyka i radzą mu opuszczenie klubu przy najbliższej możliwej okazji. Na ten moment trudno ocenić, czy dojdzie do tego tak szybko. Kontakty z Barceloną również uległy ochłodzeniu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News